czwartek, 4 czerwca 2015

19.06 Warszawa: AZ na 5 urodzinach Rap History Warsaw!

Szykuje się nie lada gratka dla wszystkich fanów nowojorskiego rapu! Już 19 czerwca w warszawskim Klubie ISKRA wystąpi legendarny AZ, autor wielu klasycznych płyt, a także partner Nasa z kultowego składu The Firm. Występ amerykańskiej ikony hip-hopu uświetni 5 urodziny zasłużonego cyklu Rap History Warsaw.


"Pochodzący z Brooklynu raper swoją karierę rozpoczął jeszcze w pierwszej połowie lat 90. Był jedynym gościem na nieśmiertelnym „llmaticu” Nasa, z którym to wielokrotnie później współpracował. W 1995 roku wydał swój debiutancki album „Doe Or Die”, który znalazł się na pierwszym miejscu „Billboardu” w kategorii U.S. Top R&B/Hip Hop Albums. Charyzmatyczny rap, nietuzinkowe flow oraz złożone, błyskotlwie rymy sprawiły, że AZ wymieniany był jednym tchem z takimi postaciami jak Jay-Z, Notorious B.I.G. czy wspomniany wcześniej Nasir Jones. W 2003 nominowany do Grammy za singiel The Essence z albumu „Aziatic”. Mimo licznego grona zagorzałych fanów nie udało mu się osiągnąć komercyjnego sukcesu i na dziś dzień jest przez hiphopowe media uznawany za najbardziej niedocenionego rapera wszechczasów. Jego dyskografię zamyka dziś 8 pełnowymiarowych studyjnych albumów.

Występ AZ na urodzinach Rap History Warsaw to godne przypieczętowanie 5 lat prężnej działalności cyklu, odpowiedzialnego za najlepsze hiphopowe imprezy w stolicy. Jednak organizatorzy RHW szykują na 19 czerwca całą gamę równie elektryzujących atrakcji? Za mikrofony na plenerowej scenie Iskry chwycą m.in. znani i lubiani: JWP/BC, Sokół, Włodi, HZD i Kuba Knap. Każdy z artystów wystąpi z półgodzinnym koncertem. Za gramofonami stanie zaś plejada (nie tylko warszawskich) DJ-ów: Deszczu Strugi, DTL i Kfjatek – a także gospodarze cyklu RHW – Steez83, Blekot i Anusz. Nie zabraknie oczywiście grilla na świeżym powietrzu i didżejskich video-setów, miksowanych na żywo na wielkim ekranie z najgorętszych rapowych klipów!

Pierwsza pula biletów – w cenie 29 zł sztuka – trafi do sprzedaży 5 czerwca. W ramach urodzinowego prezentu do pierwszego tysiąca wejściówek dodany zostanie limitowany box RHW z mixtape’em-niespodzianką, plakatem i wlepami. Bilety będą do kupienia w Dots (ul. Marszałkowska 64), Galerii Koloru (ul. Hoża 9a), Serum Sklepie (CH Land, ul. Wałbrzyska 11) i SideOne’ie (ul. Chmielna 21)."Co? 5 urodziny Rap History Warsaw!
Gdzie? Klub Iskra ul Wawelska 5
Kiedy? 19 czerwca
Wjazd? 29/39/49 zł

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz