czwartek, 7 listopada 2013

16.11 Kraków: Bushmills presents: Wild Styles: Beats

"Wild Styles to cykl imprez, których nazwa nawiązuje do najbardziej znanego filmu poświęconego kulturze hip-hop - "Wild Style". Dawno, dawno temu w odległym Nowym Jorku na imprezach zaczynali grać pierwsi dj-e – Kool Herc, Grandmaster Flash i kilku innych. Ci pionierzy pierwsi pokazali co to scratch, beat juggling i jak wprawić tłum w zachwyt za pomocą adapterów i miksera. Ponad 30 lat później w krakowskim klubie Alchemia nawiązujemy do tamtych czasów." Za deckami DJ Anusz, Dj Positive, Pan Zimna Łapa aka Lapsky, SH Jack, Kfjatek.


"Cykl „Wild Styles” to odkurzacz wciągający kurz z zapomnianych „wheels of steel” jak mówiono kiedyś na adaptery! Stawiamy nie tylko na najlepszą muzykę, ale też na formę jej podania. Występujący na imprezach dj-e nie ograniczają się do przyciskania przycisków „play” i ”stop” pomiędzy kolejnymi piosenkami. Scratch’e, beat juggling i inne akrobacje na adapterach to integralny fragment ich występów!

Dwa adaptery, mikser i zero ograniczeń to zasady tej imprezy. Usłyszeć na imprezach będzie można hip-hop, funk, soul, house, cokolwiek ale zawsze najlepsze!

Tym razem, jak Africa Bambaataa, szukamy idealnego beatu!


Line up:
DJ Anusz
Dj Positive
Pan Zimna Łapa aka Lapsky
SH Jack
Kfjatek


Wjazd: free

DJ Anusz – party rocker, promotor i jeden z organizatorów głośnego cyklu imprezowego Rap History Warsaw (wykonawca i selektor dwóch mixtape’ów serii - 1989 i 1990; autor rocznikowych tekstów zbierających najważniejsze wydarzenia z historii muzyki hip-hop). Redaktor naczelny i muzyczny portalu Mixtape.com.pl oraz dziennikarz Akademickiego Radiem Kampus w Warszawie (razem z Michałem „Proceente” Kosiorowskim prowadzi piątkową audycję „Hip Hop Kampus”). Uczestnik trasy koncertowej Aloha 40% Tour (Kraków, Wrocław, Olsztyn, Stalowa Wola). W grudniu 2012 roku wydał wraz z Proceente mixtape „Dzień z życia mistrza ceremonii”, który w całości oskreczował i zatroszczył się o selekcję beatów. Jego cuty można też usłyszeć na debiutanckim albumie raperki Mi-La, nadchodzącym mixtape’ie Kfiata z Siły Dźwięq czy scenicznym come backu Jana z wilanowskiej ekipy OMP. Wielokrotnie występował w takich stołecznych spotach, jak: 1500m2 do wynajęcia, Butiklub, Harlem, Huśtawka, Karmel, Klub 55, Klubokawiarnia U Artystów, Local, Na Lato, Plac Zabaw, Powiększenie, Saturator, Sen Pszczoły, Tabu, The Fresh, Urban Garden czy Zwiąż Mnie. Poza Warszawą grał także w: Poznaniu, Wrocławiu, Sopocie, Toruniu, Nasielsku i Płońsku. Miał zaszczyt i przyjemność supportować występy takich gwiazd z zagranicy, jak: Grandmaster Flash, Smif N Wessun i Jeru The Damaja. Od października 2010 roku regularnie prowadzi w Warszawie warsztaty didżejskie - początkowo w Ośrodku Kultury Ochoty, od marca 2011 roku w Niepublicznym Gimnazjum nr 9 im. Roberta Schumana, a od lutego 2012 do kwietnia 2013 w studiu kultury ulicznej Step Dealers.

DJ Positive (pozytywny, dodatni, zdeklarowany – ang.) to gość, który gra muzykę na imprezach, sprawia, że ludzie tańczą i ogólnie lubi łączyć piosenki ku radości tłumu, a na pewno ku radości swojej. Lubi to robić i robił to w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Pradze, Opolu, Zielonej Górze, Cieszynie i innych .
Znacie go głównie dzięki corocznym, oficjalnym miksom promującymi festiwal Hip Hop Kemp. Pracuje przy kompilacjach nieprzerwanie od 2006(!) roku. To kawał czasu, dzięki czemu ma na swoim koncie sporą kolekcję taśm mieszanych. Spowodowały one, że słuchacze pokochali nasz towar eksportowy. Tak bardzo, że na 11. edycji Kempu, która odbyła się w roku 2012, został zaproszony przez organizatorów do zagrania zaraz przed Dam-Funk'iem. Z zaproszenia skorzystał. Marzenia się spełniają.
Pokazał się dobrze,więc proste następstwo: zagrał również na Hip Hop Kempie 2013, co czyni go jedynym polskim djem który miał okazję kręcić imprezę na HHK dwukrotnie.
Za każdym razem stara się pokazać coś nowego, buszując po wielu stylach, w których czuje się jak u siebie w domu. Prezentuje mieszankę wybuchową, w której pierwsze skrzypce grają takie gatunki jak nufunk, rap, soul, disco, breaks, swing, mashups. Nie ma co się rozwodzić - ma bujać.
Od dłuższego czasu również skutecznie rozgrzewa parkiety do czerwoności na imprezach organizowanych przez Good Vibration Association, które działa głównie na Śląsku, co sprawia, że jest naprawdę gorąco, bo wszystko mają tam podsypane węglem."

Co? Bushmills presents: Wild Styles: Beats
Gdzie? Klub Alchemia - ul. Estery 5, Kraków
Kiedy? 16.11 , 22:00
Wjazd? free
Linki:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz