czwartek, 4 września 2014

Skorup - Wiosną suki pachną najładniej (official video) prod. Jaz / teledysk

– Tytuł można różnie interpretować. Nie chciałbym nikogo wyręczać w tej sprawie – komentuje Skorup, gliwicki raper, który utworem „Wiosną suki pachną najładniej” promuje swój 4. solowy album. Klip do tego numeru trafił w środę, 27.08., na kanał MaxFloRecTV. Na ekranie pojawiają się: piękne dziewczyny, przyjaciele artysty, a także on sam, i to w dwóch wcieleniach. O co chodzi?


„Wiosną suki pachną najładniej” to już 5. singiel z PIĘKNEJ POGODY. Na pytanie, skąd inspiracja do napisania utworu pod tak enigmatycznym, a jednocześnie wieloznacznym tytułem raper odpowiada: – Zmotywowała mnie do tego powtarzalność pór roku i związana z nią monotonia. Każdej porze roku przyporządkowałem zjawisko przyrodnicze, które mi się z nią skojarzyło.


Skorup dodaje, że zabawa nazwami pór roku w refrenie singla była przypadkowa i wbrew pozorom nie wynikała z tytułu płyty. – Tekst napisałem w pracy, korzystając z chwili wolnego podczas obsługiwania próby – zdradza artysta. – Praca akustyka w teatrze, a dokładnie czynności z nią związane są powtarzalne i to na pewno w jakimś stopniu chciałem odzwierciedlić w tekście.


Za realizację teledysku do „Wiosną suki pachną najładniej” odpowiada Aleksander Kozłowski z grupy Przedmarańcza. W rolach głównych obok Skorupa i ekipy ZiombelKru występują: Jan Skorupa, Roksanda Kołodziejczyk oraz aktorka Teatru 6. piętro i Teatru Kamienica w Warszawie, Michalina Sosna. W pozostałych rolach udzielili się: E. Nohel-Świt, A. Kusz, A.Gil, Y. Yukhymets, J. Beldińska, P. Woźniacka-Dymek, M. Siergiej, A. Dobrzańska-Sadowska, M. Mędrek, G. Siemianowski i M. Braszczok.Album PIĘKNA POGODA, z którego pochodzi wspomniany singiel, nabyć można m.in. na sklep.maxflo.pl (kliknij, aby przejść: http://sklep.maxflo.pl/pl/p/Skorup-Piekna-pogoda/344). Krążek został wydany w listopadzie ub. r. nakładem MaxFloRec. Poniżej przypominamy jego zapowiedź, która – co nie było planowane – aktualna pozostaje niestety nawet w sierpniu...

[YouTube – PIĘKNA POGODA Skorupa: https://www.youtube.com/watch?v=TCzFyck5XIA]

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza