środa, 13 marca 2013

DEEZER PRZEDSTAWIA SZEROKI PROGRAM WSPÓŁPRACY Z WEB DEVELOPERAM

Deezer, wiodący serwis streamingu muzyki na żądanie, ogłasza plany wprowadzenia szeregu daleko idących ulepszeń platformy, aby dać autorom oprogramowania, możliwość budowania produktów wokół globalnego dostępu do muzyki oraz pozyskiwania dochodów z nowych źródeł dzięki Deezer API.


Program afiliacyjny Deezer

Deezer uruchomi program afiliacyjny dla twórców oprogramowania korzystających z otwartego Deezer API. Dzięki temu, autorzy oprogramowania, „wbudowujący” muzykę do swoich aplikacji społecznych za pośrednictwem Deezer API, będą wynagradzani finansowo za każdą poleconą przez nich osobę, która wykupi subskrypcję w serwisie Deezer. (Za każdą osobę, która wykupi abonament Deezer Premium+, autor aplikacji otrzyma wynagrodzenie o wartości jednomiesięcznego abonamentu Deezer.)

Program został stworzony nie tylko po to, by zachęcić jak najwięcej osób do subskrybowania serwisu Deezer, lecz również po to, by stworzyć bardziej interaktywne i przyjazne środowisko, w ramach którego, miłośnicy muzyki lub aplikacji z grą będą mieli okazję odkryć liczący ponad 20 milionów piosenek katalog Deezer, już po zaledwie kilku kliknięciach.

Dyrektor Generalny Deezer, Axel Dauchez powiedział: „W muzyce na żądanie nie chodzi o to, by umożliwiać dostęp do bezdusznej bazy danych utworów muzycznych – chcemy zbudować wciągające, rozrywkowe środowisko, które będzie zachęcać użytkowników do korzystania z Deezera. Nasz program afiliacyjny i ulepszenia platformy API pomogą twórcom oprogramowania płynnie wprowadzić muzykę do ich najlepszych aplikacji. Nie możemy się już doczekać rezultatów ich pracy”.

Głębsza integracja API dla globalnego zasięgu

Deezer zapowiada serię zmian w API, które umożliwią ściślejszą integrację między aplikacjami społecznościowymi a serwisem muzycznym. Aktywność w aplikacjach Deezer, będzie wyświetlała się na pasku społecznym, który łączy użytkowników Deezera, co pomoże szybciej popularyzować aplikacje za pośrednictwem znajomych, oraz umożliwi tworzenie bardziej angażującego środowiska dla użytkowników. Dodano również nowe funkcje API, umożliwiające rozwój gier wokół muzyki.

Aby zademonstrować potencjał ulepszonego API, Deezer uruchomi Askking Music – aplikację, która łączy grę z odkrywaniem muzyki. Użytkownicy Askking Music mogą rzucić wyzwanie swoim znajomym z Deezera i Facebooka - polegające na rozpoznawaniu utworów muzycznych ze wspólnych list ulubionych piosenek i list odtwarzania.

Wkrótce na platformie pojawią się również dodatkowe aplikacje:

Moosify – aplikacja umawiająca umawianie się na randki w oparciu o wspólny gust muzyczny
Seevl – nowe narzędzie służące odkrywaniu muzyki

Aplikacje te będą dostępne globalnie jako prezentacja możliwości otwartego API Deezer w zakresie wspierania międzynarodowego rozwoju aplikacji i generowania przychodów dla ich autorów. Askking Music jest dostępna w dziewięciu językach i 183 krajach. Lokalne zespoły redakcyjne Deezer dostosują muzykę do miejscowych gustów.

Menedżer ds. partnerów platformy Deezer, Axel Calandre powiedział: „Twórcy aplikacji i ich zachwycające dzieła są niezwykle ważne dla Deezera i niezwykle wzbogacają naszą platformę. Dajemy autorom zestaw narzędzi, za pomocą których dotrą do nowych audytoriów na całym świecie, zarobią i stworzą niezwykłe aplikacje dostępne na wszystkich urządzeniach”.

Odkrywanie aplikacji w urządzeniach mobilnych – mobilne App Studio Deezer

Po ubiegłorocznym debiucie App Studio, Deezer zapowiada uruchomienie App Studio na urządzenia mobilne i tablety. Za jego pośrednictwem będzie można odkrywać muzykę i aplikacje społeczne na każdym urządzeniu z systemem Android lub iOS, co stworzy jeszcze więcej możliwości do korzystania z Deezer.

W ten sposób autorzy oprogramowania będą mogli tworzyć sprawne aplikacje za pomocą API Deezer, działających z mobilnymi, tabletowymi i sieciowymi aplikacjami Deezer. Zmianom tym towarzyszyć będzie odświeżenie strony dla twórców oprogramowania dla Deezera - developers.deezer.com – która zostanie znacznie ulepszona. Autorzy oprogramowana otrzymają nowe zasoby i wskazówki, pozwalające maksymalnie wykorzystać nowe i ulepszone API Deezer. Udostępnione zostaną również uaktualnione SDK.

W ostatnich sześciu miesiącach na platformie Deezer pojawiło się 35 nowych aplikacji. Deezer kontynuuje działania na rzecz wprowadzania nowych aplikacji na platformę, organizując w przyszłym miesiącu Music Hack Day w paryskiej centrali firmy i oferując wsparcie dla partnerów API podczas organizowanej przez The Next Web imprezy Hack Battle.

Więcej informacji na www.deezer.com

***

Deezer to międzynarodowy serwis muzyczny oferujący niezwykłe i zindywidualizowane doświadczenia muzyczne dla ponad 32 milionów użytkowników w przeszło 180 krajach na świecie. Posiadając ponad 3 miliony subskrybentów, blisko 1,5 miliona fanów na Facebook’u oraz 100 milionów playlist, Deezer każdego dnia pozwala cieszyć się fanom w nieograniczony sposób muzyką z całego świata. Zapewnia dostęp do ponad 20 milionów utworów muzycznych, które można odtwarzać na wszystkich dostępnych nośnikach – smartphonach, tabletach, laptopach czy komputerach stacjonarnych – w dowolnym czasie. Misją Deezera jest odkrywanie muzyki i dzielenie się nią z fanami za pomocą indywidualnie dobranych do każdego kraju rekomendacji muzycznych, zgodnych z aktualnie panującymi trendami. Dzięki międzynarodowej współpracy z Facebookiem, Deezer dzieli się muzyką z odbiorcami na całym świecie. Partnerem serwisu w Polsce jest Orange, dzięki któremu z usług Deezera korzysta już przeszło 50 tys. klientów operatora. Abonenci którzy korzystają z oferty Deezer w taryfach Orange są zwolnieni z opłat za transmisję danych do aplikacji. By uaktywnić konto Orange w Deezer, wystarczy wejść na stronę www.deezer.com i kliknąć w opcję zaloguj się.

Odkryj Deezer
www.deezer.com
Facebook.com/deezer
Twitter: @DeezerPolska

Dodatkowych informacji udzielają:

Katarzyna Fabjaniak-Czerniak 24/7 PR
Tel. Kom. +48 500 134 371
e-mail: katarzyna.fabjaniak@247pr.pl

Augustyn Lauks 24/7 PR
Tel. kom. + 48 508 617 847
e-mail: augustyn.lauks@247pr.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

12 komentarzy:

 1. Ta opcja z darmowym abonamentem to fajna sprawa:) Widać, że Deezer robi niezłe zamieszanie na rynku :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekaw jestem ile osób zmieniło sieć, dlatego, że był dostęp do Deezera ;) Kto się przyzna?

  OdpowiedzUsuń
 3. @Maciek - ja :) Jeśli w cenie abonamentu dostaję deezera (teraz za 20zł) i nie liczy mi się transfer to tylko brać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja z Deezera korzystam już od dawna i z czystym sumieniem mogę go polecić, bo jest ekstra:) A dzięki temu Deezer Api podejrzewam, że znajdzie się jeszcze więcej fanów:))

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja korzystam z Deezera z polecenia jestem zadowolona. Nie wydaje mi sie by abonamenty były jakieś wygórowane. niecałe 20 zł to nie tragedia. A serwis jest naprawdę świetny...

  OdpowiedzUsuń
 6. A podobno od wczoraj działa ten program afiliacyjny. Jeśli ktoś z Was z tego korzysta dajcie znać czy warto. Wiem, że to taki program partnerski tylko, że dla twórców aplikacji, tak?

  OdpowiedzUsuń
 7. No ten program afiljacyjny podobno jest dla tych, którzy chcieliby aktywnie uczestniczyć w powstawaniu Deezera. Ja z kolei słyszałam, że Deezer został oficjalnym partnerem Live Nation. Będzie można na żywo oglądać transmisje z Live Impact Festiwal. To dopiero news :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem, to transmisji nie będzie na żywo:( Ale za to ma być przygotowana specjalna strefa Deezera, gdzie będzie można słuchać muzyki online, więc to i tak dobrze:))

   Usuń
  2. dokładnie tak. będzie oficjalny kanał radiowy festiwalu. też fajnie!

   Usuń
 8. Wygospodarowałem sobie w budżecie domowym 20zł, ot rezygnując z kilku kompletnie nieżyciowych i nieprzydatnych usług z kablówki. Dzięki temu stać mnie na Deezer i powiem wam że nie żałuję i prędzej zrezygnuje z kablówki niż z muzyki streamingowanej z neta. Coś wspaniałego:) i do tego te polecane piosenki podobnych utworów! To naprawdę działa:)

  OdpowiedzUsuń
 9. A czy ten oficjalny kanał festiwalu będzie też można odsłuchiwać offline? I czy dostęp do niego będzie w ramach abonamentu?

  OdpowiedzUsuń
 10. Wejdź sobie na stronę deezer.com tam powinieneś znaleźć info. Słyszałem, że ma być kanał dla wszystkich.

  OdpowiedzUsuń