poniedziałek, 22 lipca 2013

Vlepvent otwiera ogród przy galerii V9

Vlepvnet zaprasza w sobotę na inaugurację ogrodu przy swojej galerii V9. Jest to przestrzeń prawdziwie zielona z drzewami, dzika z naturalnie porośniętą florą, dotąd skrywająca swoją magię za żelazną bramą, wciśnięta w kąt podwórka przy ul. Hożej 9.


- Lubimy przywracać do życia zapomniane miejsca Warszawy, obojętnie mijane przez ludzi, którzy nie dostrzegają piękna i potencjału swojej okolicy. Właśnie taki jest ten ogród: piękny, naturalny i zapomniany, niewykorzystany i zamknięty za bramą. Chcemy go otworzyć, ożywić i zaprosić wszystkich, którzy lubią degustować miasto w nietypowych zakątkach. Zależy nam by podwórko przy Hożej 9 przestało być parkingiem i zamieniło się w miejsce animacji społecznych – mówią artyści z V9 i Vlepvnetu.

Ogród będzie działał przez całe wakacje, a jak się uda to jeszcze dłużej. Zielona oaza w betonowej przestrzeni ulicy Hożej gościć będzie wszystkich spragnionych namiastka przyrody w centrum Śródmieścia. W ogrodzie będzie można poleniuchować, delektując się schłodzonymi napojami i różnymi smakołykami, a przy tym kontemplować sztukę i brać udział w atrakcjach artystycznych przygotowanych przez Vlepvnet i galerię V9. Na kawałku łona natury będą odbywać się pokazy wyselekcjonowanych filmów z różnych epok światowego kina, kameralne koncerty, warsztaty streetartowe i spotkania z artystami sztuki ulicy.

27 lipca pokaz filmu pt. „Alicja w Krainie Czarów” również w wersji niemej.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza