czwartek, 28 marca 2013

Vienio "Profil Pokoleń" Vol.1 - okładka, goście, preorder

Kolejny projekt solowy Vienia, członka legendarnego warszawskiego zespołu Molesta Ewenement już w kwietniu! Znamy już okładkę i listę gości, check it!


"Założyciel legendarnego zespołu Molesta Ewenement już w kwietniu zaprezentuje najnowszą solową płytę pt. „Profil pokoleń”. Warszawski raper, od zawsze znany z zamiłowania do muzycznych eksperymentów stworzył koncepcję albumu opierającego się na nowych opracowaniach utworów polskich artystów niezależnych przełomu lat 80’ i 90’. Vienio nie tylko pokusił się o rapowy komentarz do znanych i cenionych utworów ówczesnego podziemia i kontrabandy artystycznej ale zrobił krok więcej – zaprosił do studia samych twórców i wraz z nimi stworzył materiał.  W ten sposób mistrzowskie teksty czołówki polskiego undergroundu cytowane w zwrotkach i refrenach, zyskały kontynuację w hip-hopowej postaci. Dla artysty album jest swego rodzaju pomostem pomiędzy tym co zostało powiedziane w przeszłości, a tym co potrzebuje swego wyrazu i kształtu obecnie.

Na płycie gościnne występują: Maleo, Dezerter, Tomek Lipiński, Kapitan Nemo, Sztywny Pal Azji, Apteka, Jarex Baksish a także Jamal, Miuosh, Mr. Borman. Inspiracje: Lech Janerka, Grzegorz Ciechowski. Za produkcję bitów odpowiedzialny jest Pereł. Gramofony DJ Technik."
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza