środa, 13 lutego 2013

15.02 Warszawa: Soul Service Meets DJ Format (UK)

Zapraszamy w piątek do Cafe Kulturalna  na kolejną z serii winylową noc z ekipą Soul Service. Specjalnie dla Was do stolicy zawita Dj Format !!!


"Zapraszamy na kolejną z serii winylową noc z ekipą Soul Service. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie niesamowity DJ Format (www.djformat.com).

Format po licznych produkcjach m.in dla takich wytwórni jak Mo Wax i Bomb Hip Hop pierwszy długogrający album “Music For The Mature B-Boy” wydał w 2003 roku. Płyta od razu odniosła światowy sukces, a hiphopowe produkcje przepełnione surowymi breakami i funkowymi samplami stały sie jego wizytówką. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów z tej płyty jest “We Know Something You Don’t Know” z udziałem Chali 2na i Akil z grupy Jurassic 5, do którego Ruben Fleischer wyreżyserował zabawny klip (ciekawostką jest, iż numer ten oparty jest na samplu grupy Breakout). Dobry odbiór albumu powoduje, iż Format ruszył na podbój festiwali i klubów w Europie, Ameryce Północnej oraz Australii.

W 2005 roku Format atakuje kolejnym albumem pt. “If You Can’t Join ‘Em… Beat ‘Em” z jeszcze bardziej surowym brzmieniem.

Następnie w 2006 roku Format został poproszony o przygotowanie mixtapeu w ramach cieszącej sie dużym powodzeniem serii Fabric DJ mix. Na mixie zaprezentował mieszanke tanecznych numerów z pogranicza funk, soul, rock & hip-hop z charakterystycznym dla siebie surowym brzmieniem jeszcze raz podkreślająć swój oryginalny styl. W kolejnym roku przygotował b-boy remix dla legendarnej wytwórni Fania.

2008 to rok, w którym Format zmęczony samplami i produkcją cut’n’paste zamnkął się w studiu wraz ze swoim starym przyjacielem Simon James. Razem połączyli siły i stworzyli grupę The Simonsound. Duet bazując na syntezatorze Moog, magnetofonach taśmowych i studyjnymi urządzeniami retro wydał album inspirowany muzyka telewizyjną i filmową lat 50-tych i 60 tych. Album zostal docenony i był promowany przez m.in. Gilles Peterson, otrzymał też duże wparcie od hiphopowej sceny i ludzi takich jak Dj Spinna, Keny Dope czy Lord Finesse.
W 2009 roku Format zaczął ściśle współpracować z członikem grupy Diggers With Attitude niejakim Sureshot La Rock. Na początku 2010 zaczeli razem pracować i nagrali m.in. utwór Mr Dj, który znalazł się na singlu zapowiadającym nowy album wydany w niezależniej wytwórni Project Blue Book prowadzaonej przez Formata.

Najnowszy album Formata pt. “Statement Of Intent” ukazał się w 2012. Płyta jest bardzo eklektyczna i częściowo instrumentalna, występują na min sławy takie jak: Edan, Mr Lif, Phill Most Chill (Soulman), Sureshot La Rock, The Nostalgia 77 Quintet.

Kolektyw SOUL SERVICE to założony w 2005 roku przez Cpt. Sparky, Papa Zura, Burn Reynolds i DJ Misty aka Miściak. Chłopaki postanowili połączyć siły i wspólnie promować Funk i Soul w Polsce. Od tego czasu zagrali tysiące imprez na całym świecie, w klubach i na festiwalach. We współpracy z legendarnym wydawnictwem Muza - Polskie Nagrania stworzyli serię płytową "POLISH FUNK" oraz albumu Why Not Samba i Off Season, przedstawiające ciekawą polską muzykę sprzed lat. Soul Service to także cotygodniowa audycja muzyczna w Radiu Roxy."


Co? Soul Service Meets DJ Format (UK)
Gdzie? Cafe Kulturalna - Plac Defilad 1, PKiN
Kiedy? 15.02 , 22:00
Wjazd? 20 pln
Linki:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza