wtorek, 20 sierpnia 2013

30.08 - 6.09 Lublin: LFG: ALL MY CITY

Wszystkim, którym nie udało się wybić na kempa, lub tym którym się udało ale jeszcze mają jakiś hajs (niemożliwe) na przełomie sierpnia/września polecamy udać się do Lublina, gdzie w dniach 30.08 - 6.09 odbywać się będzie szósta edycja Lubelskiego Festiwalu Graffiti "All My City". "W programie działania ponad 60 twórców z całej Europy, premiery publikacji i filmów, dyskusja panelowa oraz międzynarodowa wystawa w Brain Damage Gallery".


"Hasło 'All My City' jest kluczem do odkrywania miasta i myślą przewodnią tegorocznej edycji festiwalu. Edycji, którą zdominuje prawdziwa twarz graffiti. Przez co, w odróżnieniu od większości polskich i europejskich festiwali, nie będziemy tworzyć estetyzujących murali ani kreować artystów ulicznych. Wracamy do korzeni – skupiamy się na klasycznym graffiti doceniając jego rolę w kształtowaniu tożsamości miasta. Hołdujemy spontaniczności, autentyczności i żywej pasji towarzyszącej uznanym twórcom z Europy.

Festiwal rozpocznie się w piątek 30 sierpnia o 19:00 wystawą 'All My City In… Urban Landscapes through the Eyes of Graffiti Writers'. Ukażemy w niej, jak writerzy z całego świata postrzegają miasto i ukazują jego fenomen. Projekt z pogranicza etnografii wizualnej i sztuki ma na celu poznanie rozmaitych sposobów percepcji i definiowania miasta. A wyłaniający się na wystawie obraz może być daleki od oczekiwanych wzorców prezentacji sztuki ulicznej.

W wystawie udział wezmą m.in.: A1One/Iran, Bart/Myanmar, Basick/Peru, Bostone/Poland, Boris The Grifters/Bulgaria, Buni/Spain, Point/Czech Republic, Does/Brasil, Ekin/Hungary, Fisek/Chile, GrisOne/Colombia, Inka /Germany, Jacek Walesiak/ Poland, Jotemel/Poland, Miesto/Poland, Minzo/India, Pantal/Poland, Potiks/Poland, Reno/Poland, Roes/Poland, Sput/Lithuania, Stan/Russia, Tats Cru/USA, Tius/Poland, Vino/Spain
Odbiór wystawy wzbogaci tematyczny set przygotowany przez Ducziego / Champion Sound Show

W kolejnych dniach festiwalu odbędą się m.in:
jam graffiti z udziałem kilkudziesięciu writerów z Europy, dyskusja panelowa: "Jakiej sztuki w przestrzeni potrzebuje Lublin", realizacja muralu "The Graffiti God", długo oczekiwane światowe premiery filmu 'Papas 3' oraz albumu 'Ekin Subways. 1998-2013'. A na koniec preview historii polskiego graffiti "Graffiti Goes East" oraz dobre imprezy muzyczne.

Szczegółowy program:

PIĄTEK 30/08/2013
19:00 – wernisaż wystawy ‘All My City In’ w [ Brain Damage Gallery ]
20:00 – Premiera PAPAS 3 [Brain Damage Gallery]
22:00 – afterparty z Dj Blekotem oraz Pantalem [ Most Kultury ]

SOBOTA 31/09/2013
12:00 – Graffiti Jam [Stary Bompark, Skwer przy Centrum Kultury w Lublinie i inne lokalizacje]
20:30 – Premiera EKIN SUBWAYS. 1998-2013 [ Soul'n'Pepper ]
21:00 – Graffiti Goes East. Book Preview. [Soul'n'Pepper]
21:30 – Regular Rebel. Special Preview [Soul'n'Pepper]
< 21:30 – afterparty [Soul'n'Pepper]

NIEDZIELA 01/09/2013
12:00 - Graffiti Jam [Stary Bompark, Skwer przy Centrum Kultury w Lublinie i inne lokalizacje]

CZWARTEK 05/09/2013
18:00 – Dyskusja Jakiej Sztuki w Przestrzeni potrzebuje Lublin?
(data może ulec zmianie)
Oczekujemy spotkania i dyskusji różnych stron zaangażowanych w przedsięwzięcia lokujące sztukę w przestrzeni Lublina. To odpowiedzialne działanie, w którym spotyka się subiektywna wartość dzieła z nieco bardziej obiektywnymi kwestiami: wspólnotowości, społecznego oddziaływania, czy w końcu – funkcji sztuki.
A nie jest trudne do zauważenia, że jako miasto jesteśmy rozdarci pomiędzy akcje estetyzujące a akcja prowokujące. Prace sporadycznie współgrają z otoczeniem i kontekstem miejsca, w którym powstają.
Dlaczego tak się dzieje? Jakie cele i motywacje stoją za inicjatywami związanymi ze sztuką w przestrzeni Lublina? Co tymi działaniami chcemy osiągnąć? Komu mają służyć rezultaty tych inicjatyw? Oto kilka podstawowych pytań, na które trzeba odpowiedzieć w szerszym gronie.
W dyskusji udział wezmą m.in.:
Barbara Wybacz (Festiwal Open City)
Jarosław Koziara (artysta)
Hubert Mącik (Miejski Konserwator Zabytków)
Szymon Pietrasiewicz (Pracownia Sztuki Zaangażowanej Rewiry)

09/09/2013 – 15/09/2013
“The Graffiti God” mural by KAOS and FITS

Co? LFG: ALL MY CITY
Gdzie? Plac Króla Władysława Łokietka 1, Lublin
Kiedy? 30.08-6.09
Linki:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza