niedziela, 13 listopada 2011

Bardzo nowoczesne zegarki - Tokyo Flash

Obecnie, kiedy większość z nas ma przy sobie co najmniej telefon, a z reguły jeszcze kilka innych elektronicznych gadżetów, funkcje zegarka się nieco zdewaluowały. Wystarczy, że spojrzymy na wyświetlacz telefonu i już wiemy która godzina. Po co nam więc zegarek? Jest informacją o naszym stylu, guście czy zawartości portfela. Stanowi ozdobę i biżuterię, często je zmieniamy w zależności od okazji i ubrania.


Producenci Tokyo Flash dostrzegli tę różnicę. Sami otwarcie przyznają, że najważniejszy jest dla nich design, a nie funkcjonalność produktu. Przy upadającym przemyśle zegarniczym, postanowili zmienić myślenie o czasie, pokazać go w zupełnie inny sposób. W większości to są uproszczone zegarki binarne, które wyświetlają godzinę nie za pomocą cyfr, a diod LED. Użyto jednak bardziej zrozumiałego systemu niż zero-jedynkowy używany w klasycznych zegarkach binarnych.

Do każdego zegarka jest dołączona zrozumiała instrukcja, która sprawi, że odczytywanie czasu ogarniesz w mig. A potem dasz niezłą zagwozdkę znajomym. Tokyoflash Watches kupisz na stronie producenta od 79 $ do 179 $.

W Polsce możesz kupić pojedyncze modele, np. Zegarek Morsa za 219 zł lub EleeNo Retro Telephone za 369 zł.

Gościnny wpis naszych przyjaciół z FASZON

Zobacz też:
Tokyo Flash Kisai 3D Unlimited - Zegarek
Tokyo Flash Black/ Green
LEGO Star Wars Darth Vader - Zegarek z budzinikem

1 komentarz:

  1. Ciekawa informacja, jestem zakochany w zegarki dlatego cały czas szukam informacji o nich. Najbardziej uwielbiam zegarki Ginno Rossi ponieważ osiągają bardzo piękne kształty, które mnie bardzo pociągają. Nie mogę żyć bez zegarków dlatego ciągle jestem na takich blogach jak ten.

    OdpowiedzUsuń