sobota, 20 listopada 2010

Air Jordan V

Finał Konferencji Wschodniej znowu dominują reguły Jordana. Po fenomenalnej skuteczności 55%, 43 punktach, 7 zbiórkach i 7 asystach przeciwko 76ers podczas finałów Konferencji Wschodniej, Air Jordan został uziemiony przez Pistons. W domu, Detroit łatwo pokonali Bulls w dwóch pierwszych meczach 86-77 i 102-93. MJ był bardzo poturbowany, miał stłuczoną nogę i biodro. Dobra wiadomość. Byki wygrały mecz numer 3 różnicą pięciu punktów. Jordan zdobył 47 punktów miał 10 zbiórek, drugi kluczowy zawodnik Pippen zdobył 29 punktów i miał 11 zbiórek. Mecz numer 4 był podobny, Byki wygrały siedmioma punktami. Jordan zdobył 42 punkty. Następny mecz odbył się w Detroit. Jordan trafił 7 z 19 rzutów. Pistons wygrali 14 punktami. W meczu numer 6 grał tylko Jordan, ponieważ jego koledzy "znikneli" Horace Grant trafił 3 z 17, B. J. Armstrong 1 z 8 i Hodges Craig 3 z 13. Byki przegrały 93-74.

Projektant: Tinker Hatfield

AIR Jordan typ V, wprowadzony na rynek w 1990 roku, charakteryzował się plastikowym zabezpieczeniem przeciwko rozwiązywaniu się sznurówek, odblaskowym językiem i kauczukową podeszwą.

Źródłem inspiracji dla tego buta był samolot Mustang P-51; Michael gra jak pilot myśliwca - sunie z pewną prędkością i w ciągu następnych 5 minut zdobywa 20 punktów.

Z roku na rok Jordan gra coraz lepiej. Ciężka praca popłaca.Michale zdobywa 69 punktów w meczu przeciwko Cavaliers. Zostaje wybrany do pierwszej piątki NBA, występuje w meczy All-Star oraz po raz czwarty z rzędu zdobywa tytuł najlepszego strzelca.

Historia Air Jordan: IIIIIIIVVVI, VII, VIII, IX, X, XI, XII, XIII,           

Zobacz też:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza