poniedziałek, 21 kwietnia 2014

25.04 Warszawa, 26.04 Wrocław / Soczysta wiosna Sizeer Music on Tour

Wiosną Sizeer Music On Tour wraca do klubów prezentując aktualne brzmienia w wykonaniu artystów ze światowej czołówki muzyki elektronicznej. 25 kwietnia w warszawskim Basenie Artystycznym, a dzień później we wrocławskim klubie Alibi, mocno zbasowany, imprezowy ferment wprowadzą znawcy skreczu i tworzenia tanecznych rytmów na żywo – ekipa Dirtyphonics prosto z Francji. 


Pod osłoną nocy, życie miasta nabiera innego rytmu, co jest szczególnie wyczuwalne w weekendowe wieczory, gdy ulice i kluby zaczynają tętnić imprezowym pulsem. Pierwszą imprezą rozpoczynającą wiosenny cykl Sizeer Music On Tour był występ Doctora P w towarzystwie mistrza mikrofonu, znanego jako Krafty MC w poznańskim klubie Eskulap. Kolejnymi gośćmi, którzy wystąpili w ramach imprezowego cyklu była angielska ekipa Foreign Beggars w Krakowie, która też zamknie wiosenną edycję imprezowego cyklu występem w Berlinie. Jednak zanim to nastąpi, 25 kwietnia w warszawskim Basenie Artystycznym, a dzień później we wrocławskim klubie Alibi, popis swoich możliwości dadzą francuscy reprezentanci łamanego brzmienia – Dirtyphonics.Francuskie szuranie płytami   

Każde wyjście na scenę turntablistycznego składu Dirtyphonics staje się świętem dla wielbicieli scratchu, a odkryciem dla amatorów dobrej zabawy, nie zaznajomionych z tajnikami didżejskiego fachu. Do niedawna kwartet, a obecnie trio w studiu, a duo na scenie, to niezmiennie ekipa paryskich wizjonerów, którzy gitary zamienili na gramofony, aby za ich pośrednictwem grać koncerty, a nie tylko miksować płyty. Techniczne zabawki, jak samplery, odtwarzacze CD, a nawet konsole do gier traktują jako współczesne instrumentarium. Używana przez nich elektronika odgrywa podobną rolę, jak żywe instrumenty muzyczne podczas koncertów rockowych. „Choć wykorzystujemy sprzęt zwykle używany przed didżejów, to jednak gramofony i całą resztę traktujemy jak instrumenty muzyczne. Każdy instrument jest przyszłością muzyki, gdyż nie liczy się co grasz, ale w jaki sposób to robisz. Najlepszym tego przykładem jest wirtuoz gitary – Jimmy Hendrix. Elektronika daje nam możliwości poszerzenia horyzontów muzycznych.” Tak stwierdzili podczas rozmowy do „Si. Magazynu Czasu Wolnego” w 2010 roku i te słowa pozostają wciąż aktualne, choć od tego czasu na ich producenckim koncie przybyło wiele nowych dokonań, w tym album „Irreverence” wydany w ubiegłym roku. Należy też wspomnieć o muzycznej kolaboracji, która zaowocowała numerem „No stopping Us”,  ale o współtwórcach, czyli ekipie Foreign Beggars, słów kilka za chwilę. Energetyczne koncerty Dirtyphonics potrafią zaskakiwać, tak więc przygotujcie się na stage diving i wiele niekontrolowanych zdarzeń na imprezach 25 i 26 kwietnia w warszawskim Basenie Artystycznym i wrocławskim Alibi.   

Jeśli jesteście głodni wrażeń i ciekawi, co przyniesie z sobą wiosenny cykl imprezowy Sizeer Music On Tour, szukajcie szczegółów na stronie SizeerMusic.com oraz na facebookowym profilu. Organizatorem trasy Sizeer Music On Tour jest agencja Broken Music. Do zobaczenia na trasie! 

Film zapowiadający wiosenny cykl Sizeer Music On Tour: http://bit.ly/1fRJWdR

LINEUP:
25.04 - Dirtyphonics (FR)/ Basen Artystyczny, 
ul. Marii Konopnickiej 6, Warszawa
support:
Kwazar
Tom Encore
Root Shot
Playaman

26.04 – Dirtyphonics (FR) / Klub Alibi, 
ul. Grunwaldzka 67, Wrocław
support: 
Mac Beat & DT
Crab + ESC
Bartech
Playaman
Mono

16.05 - Foreign Beggars (UK) / Klub Cassiopeia, Berlin
suport:
Odd Harmonics / UK
Dj Kite (Antibling Promassive) / Berlin
Stinoe (True Beatz Crew) / Berlin
Downstairs:
The Smells / Konichiwa Bitches / Berlin

bilety na wydarzenia w Polsce: przedsprzedaż: 35 pln, w dniu imprezy: 45 pln
Dostępne w salonach Sizeer w Warszawie oraz w systemach sprzedaży: TicketPro i Biletomat.pl

Linki:
Dirtyphonics: 
Dirtyphonics feat. Foreign Beggars: „No Stopping Us”
„Irreverence Tour Video”

Foreign Beggars: 
Foreign Beggars feat. Noisia: „Contact”
Foreign Beggars feat. Skrillex: Still Getting It

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz