sobota, 8 marca 2014

Wirus - Adrenalina feat. Abradab (zapowiedź klipu)

Zapowiedź klipu Wirusa pod tytułem „Adrenalina”, z gościnnym udziałem Abradaba. Za produkcję tego numeru odpowiada DJ600V, skrecze do numeru przygotował natomiast DJ FEEL-X (MAD CREW). Album Wirusa pod tytułem „60 Kilo Wersów” ukaże się nakładem reaktywowanej wytwórni V6, założonej przez ojca chrzestnego polskiego hip hop'u czyli DJ 600V, Grupę Nucity przy wsparciu firmy Life Is Music Entertainment. Oficjalne rozpoczęcie działalności wytwórni zaplanowane jest 10 Marca tego roku, czyli w najbliższy poniedziałek. Data ta zbiega się również z opublikowaniem pełnej wersji teledysku do ww. utworu Wirusa.


O wytwórni V6:
Wytwórnia muzyczna V6 założona została przez DJ'a 600V w latach 90'. W dniu 10.03 bieżącego roku ma miejsce jej reaktywacja, we współpracy z Grupą Nucity oraz z Life Is Music Entertainment. Oprócz polskich artystów nawiązana została współpraca zagraniczna – już niedługo będzie można obejrzeć m.in. pierwszy teledysk projektu DJ 600V & Jack the Ripper z nadchodzącego albumu "Since '94". Wytwórnia na start przygotowała kilka albumów, plan wydawniczy jest zamknięty na kolejne pół roku. Na stronie wytwórni www.v6.pl rusza sklep online, z możliwością zaopatrzenia się także w część odzieżową spod szyldu V6.


Wirus:
Pochodzący z Gdowa, miejscowości koło Krakowa raper, który działalność na krakowskiej scenie rozpoczął w 2006/7 jako członek składu GKI Familia. W roku 2012 Wirus supportował artystów takich jak m.in. General Levy, Grubson, Sokół, Diox, PIH, Waldemar Kasta, W.E.N.A, Rahim, Paluch, Kajman, Pezet. Kolejnym ważnym punktem było udzielenie się na składance Romana Bosskiego - "Drużyna Mistrzów" w utworze „Wiara w Siebie” nagranego wspólnie z Kamilem PRJ. Najnowszy album „60 Kilo Wersów” został wyprodukowany w dużej części przez założyciela wytwórni V6, DJ600V. Wirus inspiracje czerpie z „czarnej” muzyki, takiej jak The Roots, Jedi Mind Tricks, Wu Tang Clan, Talib Kweli, Ray Charles oraz rocka – The Red Hot Chili Peppers, Led Zeppelin. Liryka utworów ma charakter "społeczno-filozoficzny" (jak na absolwenta filozofii przystało) z domieszką ironii i dużego dystansu do siebie i świata. Bardzo mocno odczuwalny jest też aspekt patriotyczny.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz