poniedziałek, 31 marca 2014

HIP HOP KEMP 2014 RAPSODY & 9TH WONDER ORAZ SAMY DELUXE W LINE-UPIE!

Rapsody + 9th Wonder, Samy Deluxe, Prago Union, Onyx, Rasmentalism - sprawdzajcie pierwszą odsłonę kempowego line-up'u.


"Czym byłby Hip Hop Kemp bez kobiet? Pierwszą przedstawicielką płci pięknej w tegorocznym line-upie jest młoda reprezentantka amerykańskiej sceny Rapsody! Na Kempie wystąpi w towarzystwie swojego mentora i jednego najbardziej płodnych producentów ostatnich lat, czyli 9th Wondera! Obok nich pojawi się jedna z najważniejszych postaci niemieckiej sceny hip-hopowej, założyciel  Dynamite Deluxe oraz ASD - Samy Deluxe! Nie zabraknie także kempowych rezydentów, reprezentantów gospodarzy, Prago Union. W zeszłym tygodniu, w pierwszej piątkowej odsłonie do line-upu "Festiwalu z atmosferą" dołączyli Onyx oraz Rasmentalism.

Do niedzieli (16 marca) na stronie HHK oraz portalu Popkiller można głosować na swoich faworytów w drugim etapie wielkiej Sondy Polskich Artystów. Do zgarnięcia darmowa wejściówka festiwalowa z dostępem do strefy VIP!

Bilety dostępne są w polskiej przedsprzedaż w cenie 189 PLNów i 379 PLNów (VIP). Wejściówki można nabyć w oficjalnym sklepie internetowym polskiego promotora festiwalu joyStore by Joytown (www.joyStore.pl).

Dołącz do wydarzenia: Hip Hop Kemp 2014 – 13. edycja Festiwalu z atmosferą!

Hip Hop Kemp
21-23 sierpnia 2014
Festivalpark, Hradec Králové, Czechy
www.hiphopkemp.pl

Rapsody pochodzi z Północnej Karoliny, a pierwsze kroki w hip-hopowej karierze stawiała w tamtejszej grupie Kooley High. Już od początku pokazywała duży potencjał, który bardzo szybko dostrzegł właśnie 9th Wonder. Producencki wirtuoz w 2008 roku przyjął ją do własnego labelu It's A Wonderful World Music Group. Pierwsze efekty współpracy usłyszeć można było już w 2010 roku, kiedy to na rynku ukazał się jej pierwszy mixtape Return of B-Girl. Kolejne lata to następne mixtape'y, których ukoronowaniem był wydany w 2012 pierwszy pełnoprawny album The Idea of Beautiful. Krążek spotkał się ze świetnym przyjęciem wśród słuchaczy i udowodnił ogromne umiejętności Rapsody. 9th Wonder to z kolei jedna z najczęściej pojawiających się producenckich ksywek na tracklistach rapowych albumów. Jay-Z, J. Cole, Kendrick Lamar, Erykah Badu, Drake – to tylko niewielki procent ze wszystkich znakomitych postaci, które mogą pochwalić się współpracą z 9th Wonderem.


Mający sudańskie korzenie Samy Deluxe pierwsze hip-hopowe kroki stawiał w połowie lat 90-tych. W okresie tym współpracował przede wszystkim z DJ'em Dynamite, dzięki któremu wydał swoją pierwszą solową płytę zatytułowaną po prostu Samy Deluxe. Krążek osiągnął wysokie miejsca na listach niemieckich hitów, a Samy'emu pozwolił na zdobycie mocnej pozycji na rapowej scenie. Dwa lata później razem z raperem Afrobem jako ASD wydali płytę Wer hätte das gedacht, która tylko utwierdziła wszystkich w przekonaniu, że mają do czynienia z niebanalną postacią. Dowodzi temu m.in. lista producentów albumu, na której znaleźli się J. Dilla czy Diamond D. W kolejnych latach Samy każdym następnym wydawnictwem udowadniał, że nie bez powodu uważany jest za znaczącą postać niemieckiej sceny hip-hopowej"
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz