poniedziałek, 17 marca 2014

AK-47 ft. Hinol „Dary” – klip

Przez wielu uznawany jest za najlepszy kawałek z płyty „Autopsja”.  W utworze można usłyszeć dwóch artystów, określanych jako ubiegłoroczne odkrycia polskiej rap sceny. AK-47, którego debiutancki krążek znalazł się na wysokim, 19. miejscu listy sprzedaży OLiS, prezentuje ostatni klip promujący pierwsze legalne solo.  Teledysk powstał do utworu „Dary”, z gościnnym udziałem Hinola z Polskiej Wersji.


- Dla mnie utwór "Dary" jest osobistym utworem. Jest puentą całego albumu. Każdy odbiera go na swój własny sposób i wydaje mi się że dla każdego ten utwór jest jakimś wyznacznikiem, odpowiedzią na pewne pytania, na które nie może znaleźć odpowiedzi. Dlaczego ostatni teledysk z albumu "Autopsja" powstał do utworu "Dary"? To czysty przypadek, natomiast cieszę się, że tak się stało. Czasem spontaniczne działanie przynosi dobry rezultat – mówi AK-47.


Warszawski artysta  znany jest z wyjątkowej dbałości o przekaz wizualny płynący z realizowanych klipów. Teledyski promujące „Autopsję”, jak choćby „Nerwobóle” , charakteryzują się artyzmem i metaforyczną konwencją. Tym samym idealnie wpasowują się w ciężkie i melancholijne brzmienie oraz tekstowy przekaz utworów. Nie inaczej jest w przypadku wideo do „Darów”.  - Każdy kto obejrzy teledysk, dowie się na czym polega fabuła. Nie chce zdradzać tych smaczków. Za scenariusz odpowiedzialny jestem ja, Hinol oraz członkowie ekipy filmowej, z którą aktualnie pracuję – dodaje AK-47.

Utwór „Dary” jest ostatnią wizualną formą pochodzącą z krążka „Autopsja”, wydanego we wrześniu 2013 roku nakładem Proper Records. Obecnie AK-47  pracuje nad kolejnym projektem. Szczegóły już wkrótce.

Klipy promujące „Autopsję”:
„Ostrożności nigdy dosyć”
„Nerwobóle”
„Znów igrasz z losem”
„Gorillo in the jungle”

Do sprawdzenia:
AK-47 na FB:
Proper Records na FB:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz