poniedziałek, 17 marca 2014

05.04 Kraków: RASMENTALISM RH- (Had Hades/Rak) PROFORMA EXTETI K - Fuzja Rapu vol. 3

Z miłości do oldschoolowych brzmień, równocześnie otwierając się na to, co świeże - postanowiliśmy zestawić Mainstream z Underground’em, akcentując fakt, iż Rap z definicji był muzyką podziemia i zwracając Waszą uwagę na to, że w krakowskim undergroundzie wiele się kręci. Dodatkowo mamy dla Was dwie płytowe premiery "Za młodzi na Heroda" i "Karty Sim"!


#1 RASMENTALISM 
Rasmentalism – duet, który powstał w 2006 roku w Lublinie z inicjatywy rapera Rasa i producenta muzycznego Menta. Skład koncertowy dopełnia obecnie DJ Tort. Zespół zadebiutował na początku 2008 roku nielegalem Dobra muzyka, ładne życie.W 2009 roku odbyła się premiera albumu Rasmentalism zrealizowanego we współpracy z warszawskim raperem W.E.N.Ą. Materiał był promowany teledyskami do utworów "Na wstecznym" i "Sny na jawie". W czerwcu 2011 roku nakładem wytwórni muzycznej JuNouMi Records ukazał się pierwszy minialbum formacji pt. EP. Wydawnictwo ukazało się na 12" płycie winylowej w limitowanym do 500 egzemplarzy nakładzie. Minialbum stanowił zapowiedź albumu Hotel trzygwiazdkowy, który ukazał się tego samego miesiąca. Na wydanej przez sam zespół płycie gościnnie wystąpili Sqbass, W.E.N.A. i Małpa. Nagrania były promowane wideoklipem do piosenki "Delorean".W 2013 roku nakładem wytwórni muzycznej Asfalt Records ukazał się pierwszy, dostępny w powszechnej sprzedażny album Rasmentalism zatytułowany Za młodzi na Heroda. Gościnnie w nagraniach wzięli udział m.in.: Eldo, VNM i Spinache. Natomiast oprawę graficzną albumu wykonał Grzegorz "Forin" Piwnicki. Wydawnictwo poprzedził, również wydany w grudniu minialbum Niebomby / STU. W ramach promocji albumu zostały zrealizowane teledyski do utworów "Drogowskazy", "Niebomby" i "Stu".

ZA MŁODZI NA HERDA
Jedno słowo charakteryzuje tę płytę: RÓWNOWAGA między treścią i formą, między starym i nowym, powagą i zabawą, techniką i luzem. 

„ …to debiut poprzedzony wieloletnim terminowaniem w undergroundzie i może rzeczywiście ostatnia chwila na mocne usadowienie się w mainstreamie. Jeśli tak to traktować to cieszy mnie, że zarówno Ras jak i Ment zrobili wszystko, co w ich mocy, by dopiąć celu. Nie mam wątpliwości, że Ras jest tu w życiowej formie; nie mam wątpliwości, że w takowej jest Mentos. Nie mam też wątpliwości, że to najlepszy album Rasmentalismu.” <popkiller.pl>

#2RH - (HAD HADES/RAK)
RH- - Kolaboracja Hades/Rak. Reprezentant Hi-Fi Bandy i reprezentant ekipy DwaZera połączyli swoje siły na bitach, które przygotował O.S.T.R.!

Album „Karty Sim” jest następstwem świetnie przyjętej ep-ki „RH” – bonusowego CD w limitowanej edycji albumu Hadesa „Nowe dobro to zło”. Słuchacze bardzo dobrze przyjęli połączenie dwóch raperów w tej warszawsko- trójmiejskiej kolaboracji. „Karty SIM” muzycznie wyprodukowane przez OSTR-ego to album bezkompromisowych wersów i mocnego brzmienia, osadzony w klimatach złotej ery lat 90—tych lecz nie pozbawiony jest newschoolowych smaczków. Na płycie gościnnie udzielili się m. In. Pih, Siwers, Sarius, Biak.

#3 PROFORMA
Proforma czyli Cones, Syl, Erha, Elgie, Kejraz i dopełniający koncertowego składu DJ Szyman Selecta. Chcąc opisać w skrócie ekipę nasuwa nam się jedno określenie „tętno małopolskiego podziemia”, a co za tym idzie? Lata koncertowego doświadczenia, dopracowane rymy oraz brzmienia, które w zamyśle są powrotem do lat 90-tych. Miejski, niezależny klasyk pełen szczerości. O wszystkim możecie się przekonać osobiście, przesłuchując płytę „Dla treści, Dla formy, Dla przyzwoitości”, czy „Odległość” na których gościnnie udzielili się m. in. Tater, Szpak, Grem, czy Wysoki Lot, a za skrecze odpowiedzialni są m. in. DJ Semafour, DJ Szyman i DJ Przeplach. Obecnie ekipa pracuje nad kolejnym projektem, którego fragmenty będziemy mięli okazję wysłuchać w kwietniu. Ponadto Proforma w tym roku świętuje 10 lat działania w krakowskim podziemiu, gratulujemy, życzymy kolejnej dekady napędzonej hip hopową weną i czekamy na rapową petardę na scenie. 

#4EXTETI K
/YASSATO, XENOBI/
To krakowski skład rapowy, który tworzy dwóch raperów, przedstawiających się jako "Exteti K" lub "XY". Na swoim koncie mają jedną wspólną kompilację pt. "eL" oraz solową płytę Yassato - "Nie zasnę". Ich brzmienia są inspirowane klasyką rapu - zarówno ze wschodniego jak i zachodniego wybrzeża. Liczne eksperymenty zaowocowały współpracą z Yurim - odpowiedzialnym za akcenty gitary elektrycznej. Obecnie Yassato i Xenobi są w trakcie prac nad wspólnym projektem o roboczej nazwie "XY".

PROWADZENIE: Dj Cichy & Lewel

Klub Studencki Żaczek
Al. 3 Maja 5

dołącz do wydarzenia na FB

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz