poniedziałek, 17 marca 2014

Melodia Kresów z szansą na nagrodę

Projekt promujący najnowszy wspólny album NON Koneksji ma szanse na otrzymanie niecodziennego wyróżniana. Wideoklip autorstwa Krzysztofa Kiziewicza znalazł się gronie najlepszych inicjatyw promujących Podlasie


Konkurs Podlaska Marka Roku odbywa się już po raz X. Celem akcji organizowanej przez Marszałka Województwa Podlaskiego jest wyłonienie inicjatyw, które ze względu na swoje niepowtarzalne walory są uznawane za wizytówkę regionu zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.


Najlepszy pomysł wskażą mieszkańcy regionu poprzez głosowanie na stronie podlaskamarka.pl Z 89 nadesłanych propozycji Członkowie Kapituły Konkursowej wybrali 28.


Pośród nominowanych znalazła się grupa NON Koneksja z klipem „Ostatnia Melodia Kresów” w reżyserii Krzysztofa Kiziewicza.


- Towarzystwo jest zacne i sama nominacja jest już dla nas dużym wyróżnieniem – mówi Lukasyno, współzałozyciel składu. - Utwierdza mnie to w przekonaniu, że droga twórcza jaką obraliśmy ma swój sens. Zawsze staraliśmy się uciekać od tego co modne, tego robią wszyscy i przecierać nowe szlaki, podkreślając nasze przywiązanie do kultury i tradycji Podlasia.

Materiał od samego początku porusza zarówno za sprawą brzmienia, jak i przedstawionej historii. Do udziału w realizacji projektu  raperzy zaprosili regionalnych instrumentalistów oraz muzyków ludowych. Refren wykonał Marcin Lićwinko. W wideoklipie zobaczymy również odpowiedzialnego za grę na cymbałach wileńskich Pawła Grupkajtysa, a także skrzypka – Piotra Fiedorowicza.  W rolę głównego bohatera wcielił Gotfryd Grubowski – kombatant, walczący podczas II wojny światowej w szeregach Armii Krajowej. Postać wnuczka odegrał 6-letni Puckek.Zdjęcia zrealizował jest Krzysztof Kiziewicz, wspomagany przez Radovana Lee. Wszystkie sceny zostały nagrane na Podlasiu. Oprócz dobrze znanych białostockich ulic, artyści odwiedzili też Nową Wieś Ełcką, dwór Miłosza w Krasnogrudzie czy Tykocin.

Ostatnia melodia Kresów stanowi wyraz hołdu dla  tych, którzy w poszukiwaniu lepszego jutra opuścili rodzinne strony. Członkowie NON Koneksji znani z  lokalnego patriotyzm położyli duży nacisk na ujęcie zabytkowej architektury Białegostoku, a także podkreślenia wartości rodzinnych więzów i tradycji.

Samo dostrzeżenie produkcji , który na portalu YouTube obejrzało dotychczas ponad pół miliona internautów jest ogromnym sukcesem całego środowiska. W końcu władze dostrzegły potencjał drzemiący w wartościach, które niesie za sobą Hip-Hop.

(Karol Rutkowski)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz