wtorek, 10 grudnia 2013

17.12 Warszawa: Warsztaty / Spotkanie dyskusyjne z autorami ANTOLOGII POLSKIEGO RAPU

17 grudnia w Hip Hop Akademii odbędzie się spotkanie z autorami publikacji "Antologia Polskiego Rapu", która ma mieć swoją premierę w 2014 roku. W warsztacie udział wezmą Marcin Flint, Dominika Węcławek, Andrzej Cała, CNE, Jakuza.


"Zapraszamy na kolejne spotkanie dyskusyjne w Hip-Hop Akademii, które tym razem poświęcone będzie "Antologii Polskiego Rapu" - książce, która pojawi się w 2014 roku nakładem Narodowego Centrum Kultury!

O kulisach pracy nad tą publikacją opowiedzą autorzy:

Marcin Flint – dziennikarz, redaktor. O hip-hopie zaczął pisać pod koniec lat 90. w magazynie "Klan", ale ważniejszy był "Ślizg", gdzie miał swój felieton, zwieńczoną dwoma mixtape'ami akcję poszukiwania muzycznych talentów i udział w tworzeniu krótkich, filmowych form dokumentalnych. Współprowadził audycję na antenie "Radiostacji", piastował stanowisko sekretarza redakcji w "Loopie" i "Streetmagu", pełnił rolę sędziego na freestylowych zawodach WBW. Publikował m.in. w "Bleku", "Życiu Warszawy", "Rzeczpospolitej", "Przekroju", "Laifie", "Machinie", "K Magu" i na portalu Interia. Obecnie współpracuje z T-Mobile Music i "Hiro", okazjonalnie pojawiając się na łamach tygodnika "W Sieci"

Dominika Węcławek - Dziennikarka kulturalna, z wykształcenia filozof. Zaczynała u schyłku lat 90` pisując recenzje płyt dla portali hiphopowych. W 2002 roku debiutowała na papierze na łamach czasopisma "Ślizg". Współtworzyła redakcję alternatywnego czasopisma rapowego "Loop" promującego niszowe oblicza kultury hiphopowej. Od 2007 roku pracowała w redakcji kulturalnej dziennika Życie Warszawy, publikowała w Machinie, Przekroju, dostarczając też tekstów portalom interia.pl i t-mobile-music.pl, od 2012 roku prowadzi autorską rubrykę muzyczną w czasopiśmie National Geographic Traveler, jest też jedną z autorek serwisu Foch.pl

Andrzej Cała - dziennikarz muzyczny od 2002 roku zajmujący się publikacjami prasowymi, internetowymi. Z wykształcenia politolog. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczął od portalu „Tylkokonkret”. W 2002 roku związał się jako dziennikarz muzyczny z miesięcznikiem „DosDedos”, w którym pracował do końca 2004 roku. Na przełomie 2004 i 2005 roku został współprowadzącym ważnego dla polskiej sceny hiphopowej magazynu „Klan”. Po jego upadku podjął współpracę z magazynem „Ślizg”, a od września 2005 roku dołączył do redakcji reaktywowanego periodyku „Machina”. W 2005 roku był wraz z Radkiem Miszczakiem współautorem leksykonu hiphopowego „Beaty, Rymy, Życie”, największego tego typu wydawnictwa we wschodniej i środkowej Europie. Trzy lata później Cała i Miszczak, z pomocą Hirka Wrony, przygotowali podobną publikację „Dusza, Rytm, Ciało”, dedykowaną muzyce soul i r&b. Jako współpracownik czy też autor tekstów współpracował z następującymi mediami: „Onet”, „T-Mobile-Music”, „Relaz”, „Aktivist”, „Dziennik”, „Życie Warszawy”, „Laif”, „Hiro”, „Exklusiv”, „Przekrój”, „Gazeta Studencka”.

Tomasz „CNE” Kleyff - dziennikarz muzyczny, producent telewizyjny, raper. Pracował jako redaktor naczelny magazynu DosDedos, pisał też do miesięczników Hiro i Fluid. Wspóltworzył i był prezenterem legendarnych programów hiphopowych „Rap Kanciapa” i „Megazin” na antenie telewizji Viva Polska oraz „Rap Pakamera” w MTV Polska. Wraz z Wujkiem Samo Zło wydał 2 płyty „Te-rap-ja” oraz „Jeszcze Raz”. Członek Baku Baku Składu - koncertowej formacji z zespołem Kaliber 44 oraz Gibon Sładu - kolektywu współtworzonego z m.in. Tede, Borixonem i WSZ’em. Człowiek Nowej Ery był także konferansjerem na wielu imprezach masowych. Na liście artystów z którymi współpracował do tej pory znaleźli się także: DJ Volt, Peja, Sistars, Monika Brodka, Wojciech Pilichowski, Abradab, Gutek, Transmisja, kabaret Otto, Waco, Dog Eat Dog

Kamil "Jakuza" Jaczyński - Specjalista do spraw public relations i marketingu muzycznego. Animator sportu i kultury. Dyrektor wykonawczy w wytwórni muzycznej Wielkie Joł. Wykładowca Hip-Hop Akademii, Akademii Menedżerów Muzycznych i Polskiej Akademii Nauk. Sędzia ogólnopolskich bitew w stylu wolnym WBW. Na co dzień pracuje w wytwórni muzycznej Wielkie Joł, gdzie odpowiedzialny jest za public & media relations, a także koordynację i nadzór działań wydawniczych."

Co? Warsztaty / Spotkanie dyskusyjne z autorami ANTOLOGII POLSKIEGO RAPU
Gdzie? Hip Hop Akademia - SDK, ul. Puławska 255, Warszawa
Kiedy? 17.12 , 18:00-20:00
Wjazd? free
Linki:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz