niedziela, 30 czerwca 2013

Chonabibe Festiwal - Opole Lubelskie, 16-17 sierpnia 2013

Jak wszyscy wiemy, lato jest sezonem festiwalowym. W tym roku sezon ten nie ominął Lubelszczyzny i po I <3 LBN Perła Festiwalu czas na kolejny tym razem dwudniowy festiwal w Opolu Lubelskim. 


Inicjatorem wydarzenia jest zespół Chonabibe, energiczne połączenia wielu inspiracji nie dających się zamknąć w ramach jednego gatunku muzycznego - elektroniki, klasycznej perkusji, syntezatorów, sampli i organicznego beatbox’u. Szerokie horyzonty muzyczne zespołu widać w line up’ie imprezy. Od tekściarza Łony, twórcę “etno elektro” Goorala, przez ulicznych tuzów JWP i Palucha, dalej aksamitny głos Lilu, po słoneczne reggae w wykonaniu Talliba. Wystąpi również kilka live bandów: D’roots Brothers, Tubas Składowski, Inflacja, Sex Machine Band i oczywiście Chonabibe.

Jednak muzyka to dla tych weteranów festiwalowych za mało. Koncertom towarzyszyć będą widowiskowe zawody Ratz! BMX Jam, na które zaproszono najlepszych riderów w Polsce. Boisz się o doświadczenie organizatorów? Spokojnie. Chonabibe od 2007 roku na wspólnym koncie ma m.in. prowadzenie własnego klubu “Dyskoteka Chonabibe” (Lublin, 2008-2009), nagranie Chonabibe Mikstejpu (wraz z niespełna 80 gośćmi z całej Polski), dziesiątki imprez, wreszcie organizację własnego dorocznego festiwalu - Chonabibe Festiwal. Dotychczas, od 2009 roku wystąpili na nim: O.S.T.R., Pokahontaz, Ten Typ Mes, W.E.N.A. i Rasmentalism, Geto Blasta, Tallib, Zarys Zdarzeń, Andy (The Elements), Szach & Zetena, SinSen, Natural Dread Killaz.

Jest również pewna gratka dla noname’ów a konkretnie Chonabibe daje możliwość zmierzenia się ze sceną i zaprezentowania przed publicznością festiwalową.
“Scena się zmienia” to specjalna strefa, w której zaprezentować się mogą artyści stawiający pierwsze kroki na scenie. Wystarczy wysłać zgłoszenie i trzy utwory demo na: muzaman@chonabibe.pl.

Podsumowując: dwudniowy festiwal (16-17 sierpnia), Opole Lubelskie, widzimy się tam!


G.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza