sobota, 6 kwietnia 2013

Vienio - Profil Pokoleń Vol. 1 - zapowiedź płyty (video)

Wytwórnia Step Records prezentuje video zajawkę przedstawiającą kulisy pracy nad nadchodzącym albumem Vienia (Molesta Ewenement) pt. „Profil Pokoleń” Vol. 1. Płyta ukaże się już 26 kwietnia nakładem Step Records.


Warszawski raper, od zawsze znany z zamiłowania do muzycznych eksperymentów stworzył koncepcję albumu opierającego się na nowych opracowaniach utworów polskich artystów niezależnych przełomu lat 80’ i 90’.


Vienio nie tylko pokusił się o rapowy komentarz do znanych i cenionych utworów ówczesnego podziemia i kontrabandy artystycznej ale zrobił krok więcej – zaprosił do studia samych twórców i wraz z nimi stworzył materiał. W ten sposób mistrzowskie teksty czołówki polskiego undergroundu cytowane w zwrotkach i refrenach, zyskały kontynuację w hip-hopowej postaci.

Dla artysty album jest swego rodzaju pomostem pomiędzy tym co zostało powiedziane w przeszłości, a tym co potrzebuje swego wyrazu i kształtu obecnie.

Na płycie gościnne występują: Maleo, Dezerter, Tomek Lipiński, Kapitan Nemo, Sztywny Pal Azji, Apteka, Jarex Baksish a także Jamal, Miuosh, Mr. Borman.

Inspiracje: Lech Janerka, Grzegorz Ciechowski

Za produkcję bitów odpowiedzialny jest Pereł. Gramofony DJ Technik. Przedsprzedaż krążka wystartowała właśnie na www.preorder.pl.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza