wtorek, 26 lutego 2013

8.02 Poznań Votum Separatum - Kolekcja Vlepvnetu

Wraz poczatkiem marca rusza dlugo oczekiwana przez nas, a dla was napewno interesująca wystawa dorobku Vlepvnetu Kolekcja Vlepvnetu to pierwsza na polskim gruncie próba zbudowania spójnej galeryjnej narracji na temat sztuki miejskiej. Od 10 lat grupa Vlepvnet nie tylko pompuje życiodajne soki w uliczne arterie, ale też dyskretnie wysysa ze streetowego obiegu sample najciekawszych zjawisk, estetyk i postaw.


Nie interesują nas syntetyczne artefakty produkowane na potrzeby streetartowego rynku - zbieramy za to dokumentacje, obiekty znaczące dla historii i przemian sztuki ulicy w Polsce, dzieła sztuki emanujące surową anarchiczną estetyką, którą szczególnie cenimy w przestrzeni miasta.Wystawa Votum Separatum to druga publiczna prezentacja naszych zbiorów.

Dokonując selekcji prac postanowiliśmy tym razem skupić się tylko na pracach członków naszej grupy. Na co dzień obserwujemy siebie nawzajem jako artystów, inspirujemy się, podpowiadamy sobie pomysły, dzielimy się krytycznymi uwagami. To wyjątkowe doświadczenie artystycznej wspólnoty pozwala nam na bardziej wnikliwe i odważniejsze gesty w zakresie włączania naszych prac do kolekcji.

Wystawę można więc odczytać jako okazję do tropienia przepływów inspiracji wewnątrz artystycznego zamkniętego obiegu, lub po prostu jako kilka artystycznych portretów. Votum Separatum to także okazja do spojrzenia w przeszłość polskiego streetu, do czasów kiedy formowały się dopiero klasyczne już projekty Vlepvnetu jak Massmix, Laktacje Nieholenderskie, czy Galeria Miejska."

Wernisaż odbędzie się w piątek 28.02 o godz 20:00 ul. Kantaka 4 a wystawa potrwa do 4 kwietnia

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza