poniedziałek, 21 stycznia 2013

26.01 Warszawa: Teatr Pijana Sypialnia – „Osmędeusze”

Uwaga. Ta wiadomość ma dużo pozytywnej energii☺ W Warszawie dzieją się piękne i ciekawe rzeczy. Do współtworzenia jednej z nich został zaproszony Teatr Pijana Sypialnia. Już 26 stycznia wystąpią na otwarciu klubokawiarni Kicia Kocia dedykowanej Mironowi Białoszewskiemu i Grochowowi. W ramach Festiwalu Miron-Off Teatr Pijana Sypialnia wystawia – Osmędeuszy – sztukę o przedwojennej, podwórkowej Warszawie. Spektakl z muzyką na żywo.


Na scenie młodzi aktorzy z jednej z najbardziej zwariowanych grup artystycznych w stolicy. Szczególnie zależy nam na seniorach, bo dla nich brakuje ciekawych wydarzeń i miejsc na kulturalnej mapie Warszawy.


O spektaklu

Osmędeusze w inscenizacji Teatru Pijana Sypialnia są przede wszystkim próbą przywołania klimatu przedwojennej Warszawy i życia jej mieszkańców. Zabawa formą i tempem spektaklu stała się sposobem, by tekst Białoszewskiego, który jest uważany za trudny i niezrozumiały – rozbawiał, zaskakiwał i wzruszał.


Osmędeusze, to tajemniczy świat złodziejaszków, handlarzy, artystów cyrkowych i żebraków. To wspomnienie Warszawy bez bilbordów, korków i centrów handlowych. Miejscem, w którym wtedy pulsowało życie były… Powązki. To tam spotykali się ludzie. Żeby poplotkować. Zarobić. Ponarzekać na sąsiadów. Dowiedzieć się co nowego na mieście. Jarmarczność i kicz mieszał się tam ze śmiercią i przemijaniem.

Niezwykle ważną rolę w życiu ludzi Tamtej epoki pełniła muzyka. Ludowa, podwórkowa, przaśna. Osmędeusze Teatru Pijana Sypialnia, to spektakl wypełniony nią. Nie tylko śpiew, ale również dźwięki, które ze swoich rekwizytów wydobywają aktorzy, tworzą wrażenie tętniącego życiem miasta. 

O klubokawiarni Kicia Kocia

Kulturalna klubokawiarnia dedykowana Mironowi Białoszewskiemu oraz Grochowowi. Miejsce spotkań towarzyskich i artystycznych. Przestrzeń do działań nieoczywistych. Spotkania literackie, kino pod dachem i plenerowe, wystawy, koncerty, potańcówki. Debaty varsavianistyczne, architektoniczne i inne. Warsztaty artystyczne. Działania (pro)społeczne. Czytelnia, wymienialnia gazet i książek, gry świetlicowe, Wi-Fi. Land-art, dizajn z recyklingu i upcyklingu. Wegetariańskie jedzenie, wyszynk, kawa i produkty fair trade.Przyjazna niepełnosprawnym, rodzicom z dziećmi, zwierzakom.

BILETY
do nabycia przed spektaklem15 zł normalny10 zł do osób uczących się oraz seniorów-emerytów.
Link do wydarzenia:
Więcej o teatrze:

FESTIWAL MIRON-OFF KLUBOKAWIARNIA KICIA KOCI
Teatr Pijana Sypialnia – „Osmędeusze”26 stycznia, godz. 20:00

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza