sobota, 27 listopada 2010

Air Jordan VI

Liga osłabła w wyniku nowych zmian, Pippen, Horace Grant, Michael Jordan byli podporządkowani słynnej strategii Byków czyli "triangle offence". Byki pod koniec trzeciej kwarty każdego meczu, mieli już przewagę kilkunastu punktów nad przeciwnikami. Często było tak że Jordan, całą czwartą kwartę przesiedział na ławce rezerwowych, pozwalając kolegom dokończyć mecz. W sezonie 1990-91 Byki były prawdopodobnie najbardziej dominującym zespołem z pośród wszystkich mistrzowskich lat. Byli szybcy, silni i agresywni. Z pośród wszystkich zespołów, oni grali z SERCEM... i dlatego właśnie w sezonie 1990-91 sięgnęli po mistrzowski tytuł.

Projektant: Tinker Hatfield

W Air Jordan VI zastosowano nowe rozwiązania: dynamiczny system dopasowania do ruchu stopy, neopren, gumowy język i nieusztywniona część palcowa. Reklamówka - "The Michael Jordan Flight School" ("Szkoła latania")  Tu znany już wcześniej Mars opowiada jak występować w reklamach, jak wystawiać język, jak rozdawać autografy, jak grać w golfa i wydłużać czas spędzany w powietrzu - aby być tak dobrym jak Michael.

Po siedmiu, spektakularnych sezonach w lidze, Michale prowadzi Bulls do pierwszego mistrzostwa NBA wygrywając z Los Angeles Lakers 4-1. Po raz drugi w karierze Jordan zdobywa tytuł MVP ligi.

Historia Air Jordan: IIIIIIIVVVI, VII, VIII, IX, X, XI, XII, XIII,