środa, 14 maja 2014

Ewolucja konstrukcji ubrań Levi’s® Skateboarding

Wszystko zaczęło się od potrzeby stworzenia pary idealnych spodni dla amerykańskich pionierów, spodni wytrzymałych w każdych warunkach. W 1873 roku Levi Strauss wraz z krawcem Jacobem Davisem zaczęli pracę nad opracowaniem patentu nitowanych kieszeni w spodniach z jeansu, aby zwiększyć ich wytrzymałość podczas robotniczej pracy. Tym sposobem ponad 140 lat temu powstała pierwsza para ikonicznego modelu jeansów 501®. Od tego czasu Levi’s® w swoich kolekcjach kontynuuje tradycję wprowadzania innowacyjnych konstrukcyjnie projektów, udoskonalania materiałów i technologii produkcji. Levi’s® od zawsze przywiązuje szczególną uwagę do rzemiosła i wykończenia detali w swoich projektach. Dzięki temu powstają innowacyjne produkty, które spełniają potrzeby współczesnych pionierów.


Skateboarding powstał dzięki pionierskiej myśli, aby przenieść miłość do surfingu na ulice miasta. Tak w latach 50’ powstał pierwszy model deskorolki. Skaterzy są wierni marce Levi’s® od samego początku, nosząc ikoniczne modele marki. Wraz z nowymi ewolucjami wykonywanymi przez skaterów, jazda na desce wymagała noszenia bardziej wytrzymałych i jednocześnie wygodnych ubrań. Dlatego projektanci Levi’s® stworzyli produkty dostosowane do potrzeb skateboardingu. Konstrukcja wiosennej kolekcji Levi’s® Skateboarding 2014 oparta jest na patentach, jakie zastosowano kiedyś w odzieży roboczej i dzięki temu idealnie spełnia wymagania amatorów tego sportu.


Workpant – spodnie do zadań specjalnych
Projekt inspirowany klasycznymi roboczymi spodniami typu chino. Na nowo przemyślany i zaprojektowany tak, aby łączyć w sobie jednocześnie komfort i trwałość. Tkanina, z której wykonano spodnie jest wykonana z mieszanki miękkiej bawełny, wyjątkowo odpornego na przetarcia materiału cordura oraz lycry. Szczególną uwagę zwrócono na wzmocnienie szwów w miejscach narażonych na przetarcia oraz kieszeniach, aby rzeczy pozostawały zawsze tam gdzie jest ich miejsce. Jeśli staniesz się właścicielem tej pary spodni chinos Levi’s® Skateboarding, inne nie będą Ci potrzebne. 


Maker Shirt – koszula robotnika Koszula uszyta jest w klasycznym dla marki Levi’s® stylu.   Pierwotnie do powstania jej projektu inspiracją była odzież robocza, której projekt przeszedł swoją czterokrotną ewolucję w kroju i użyciu materiałów.  Maker Shirt z kolekcji Levi’s® Skateboarding oferuje węższy podwójny szew, wzmocnione łaty na łokciach oraz praktyczną przednią kieszeń. 


Reversible Puff Vest – dwustronna kamizelka Inspirowana ulubionym przez pokolenia krojem kurtki. Klasyczny model Reversible Puff Vest z kolekcji Levi’s® Skateboarding zaprojektowany jest tak, aby służyć Ci jeszcze dłużej. Dwustronna kamizelka z jednej strony wykonana jest ze specjalnie wzmocnionego na uszkodzenia materiału, a z drugiej strony z wodoodpornego nylonu. Idealna kompozycja tkanin, aby ogrzać się w zimniejsze zachowując pełen komfort ruchów. 


O KOLEKCJI LEVI’S® SKATEBOARDING:
Fani jazdy na deskach nie przestrzegają reguł i nie noszą typowych dla ich dyscypliny uniformów, jednak z przyjemnością sięgają po dżinsy sygnowane logo Levi's®. Ponadczasowy design i skrupulatność wykończenia sprawiają, że od ponad 140 lat reprezentują one klasyczny amerykański styl. Najnowsza kolekcja Levi’s® Skateboarding czerpie z tych tradycji, jednocześnie wprowadzając modne innowacje. Zastosowane w wykończeniach detale zapewniają komfort i ochronę, materiały, mimo swojej odporności na zniszczenia, pozwalają skórze oddychać, a fasony gwarantują pełną mobilność na wszystkich poziomach zaawansowania. Główne zadanie ubrań z kolekcji Levi’s® Skateboarding to znieść wszelkie trudy, które pojawiają się na ekstremalnej drodze fanów skateboardingu. 


O MARCE LEVI’S®
Marka Levi’s® stanowi uosobienie klasycznego i swobodnego amerykańskiego stylu. Od czasu ich wynalezienia przez Levi Straussa w 1873 roku, dżinsy Levi’s® stały się najbardziej rozpoznawalnymi a jednocześnie najczęściej kopiowanymi spodniami na świecie. Dziś marka Levi’s® dalej rozwija swojego niepohamowanego pionierskiego i innowacyjnego ducha, który jest niespotykany w branży odzieżowej. Nasz wybór odzieży denimowej i akcesoriów, dostępny w ponad 110 krajach, pozwala ludziom na całym święcie wyrazić ich osobisty styl. Aby uzyskać więcej informacji na temat marki Levi’s® jej produktów i salonów sprzedaży, odwiedź www.levi.com. Informacje na temat Levi Strauss & Co. znajdziesz na stronie www.levistrauss.com


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz