niedziela, 4 maja 2014

AIR MAX BREATHE - powiew innowacji

Najnowsza seria Nike Air Max zapewnia niespotykaną wcześniej wentylację. Trzydziestoletnia już rodzina Air Max rozrasta się z roku na rok. Poduszki gazowe zmieniają kształty, rozmiary i rozwiązania konstrukcyjne. Cholewki AM wykonywane były już ze skóry, płótna, zamszu, w technologii Hyperfuse, Vac-tec czy Engineered Mesh – za każdym razem stanowiąc dopełnienie klasycznej wersji rozwiązaniami, spełniającymi wysokie oczekiwania miłośników kicksów. Teraz Nike Sportswear przedstawia linię Air Max Breathe zaprojektowanych, by zapewnić stopom komfort w czasie letnich upałów.


Opracowując nową odsłonę AM’ów, inżynierowie Nike inspirowali się luźnym stylem bycia brazylijskich nastolatków. Te młode dzieciaki w jednej chwili potrafią relaksować się na plaży, by za moment przemierzać ulice miasta. Dlatego seria Air Max Breathe jest ultra-przewiewną propozycją klasycznego sneakers’a. Konstrukcja buta została gruntownie zmodernizowana, pozostawiono jedynie jego klasyczny kształt. Projektanci usunęli warstwy wzmocnień oraz zrezygnowali z ciężkich materiałów. Specjalna siateczka została rozmieszczona w sposób tworzący otwory wentylacyjne, zapewniające efektywną cyrkulację powietrza.


Nowa wersja AM’ów jest wprost naładowana lekkimi jak piórko innowacjami. Tradycyjne szwy zastąpiono taśmą, podszewka wykonana została z materiałów odprowadzających wilgoć, a cholewka wykonana jest z delikatnej siateczki. Sznurówki wymieniono na bardziej elastyczne, zapiętki posiadają miękkie wykończenie oraz zapewniają naturalny ruch stopy. Wszystko to pozwala połączyć klasyczną stylistykę buta z konstrukcją doskonale sprawdzającą się latem. Projektowana z myślą o komforcie, kolekcja Nike Air Max Breathe to prawdziwy powiew nowoczesności – oferując więcej, gdy buta jest mniej.


AIR MAX LIGHT BREATHE
Air Max Light to lżejsza wersja dla fanów AM 1. Niewielką wagę zawdzięczają podeszwie będącej kombinacją pianki Phylon i poliuretanu. Model ten to powrót do archiwów Nike, teraz dostępny w wersji letniej. Z cholewki Light’ów usunięto zbędne warstwy i zastąpiono je niemal bezszwową siateczką. W celu zachowania charakterystycznej sylwetki Air Max, projektanci zastosowali innowacyjną, perforowaną warstwę pianki. W ten sposób uzyskali strukturę maksymalizującą poziom wentylacji przy zachowaniu wyjątkowej lekkości.

AIR MAX 90 BREATHE
Wykorzystanie nacięć charakterystycznych dla serii Free w tym modelu sprawia, że przedni obszar  podeszwy jest bardzo elastyczny. Przekłada się to na bardziej naturalny krok stopy. Z kolei bezszwowa cholewka, pokryta siateczką, zapewnia lekkość i wentylację. Ponadto, nowy i miękki zapiętek wraz z elastycznym system sznurowania ułatwiają zakładanie i zdejmowanie buta.


AIR MAX 1 BREATHE
Poprzez pozbycie się tradycyjnych paneli ze skóry, zamszu czy materiałów syntetycznych w obszarze palców, Air Max 1 łączy lekkość z doskonałą wentylacją. Dynamicznie dopasowujący się język gwarantuje, że but pewnie trzyma stopę i porusza się wraz z jej ruchem. Natomiast pianka Phylon sprawia, że podeszwa jest ultralekka i bardzo wygodna.Seria Air Max Breathe będzie dostępna na Nike.com oraz w sklepach z kontem Nike Sportswear od 1 maja br


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz