sobota, 10 maja 2014

17.05.2014 Katowice / Big Up! Urban Session / Rahim, Buka, L.U.C, Sitek, Buszu

Już 17 maja (sobota), w ramach 1. edycji Big Up! Urban Session, na terenie nowej siedziby Muzeum Miejskiego w Katowicach zagrają reprezentanci MaxFloRec, Buka oraz Rahim. Oprócz nich na festiwalowej scenie pojawią się m.in.: L.U.C, Sitek i Buszu. Sprawdź szczegóły!Warsztaty street art

„Big up! Urban Session to projekt, w którym spotyka się muzyka, malarstwo, film, taniec i wszystko to czego możemy doświadczyć w miejskiej kulturze” – czytamy na stronie wydarzenia Big Up! Urban Session na Facebooku (https://www.facebook.com/..). W programie imprezy znajdziemy więc takie punkty, jak: projekcje filmowe, spotkanie z artystą, casting wokalny, warsztaty breakdance'u, lockingu i dancehallu czy warszaty street art. O tych ostatnich opowiada Artur „Akum” Hanarz, organizator festiwalu: – Warsztaty organizujemy we współpracy z Katowice Street Art Festivalem. Każdy może na nie przyjść i działać z farbami pod okiem doświadczonych, uznanych artystów ulicznych. Materiały do malowania dostępne będą bezpłatnie. Najlepsze prace przekażemy Muzeum Śląskiemu w ramach wystawy podsumowującej festiwal.

Nowa kolekcja MaxFloSklepu
Jedną z dodatkowych atrakcji 17.05. będzie ścianka wspinaczkowa. Jako że Big Up! Urban Session to „wszystko, czego możemy doświadczyć w miejskiej kulturze”, w trakcie koncertów w namiocie MaxFloSklepu zakupić będzie można również ubrania o streetwearowym charakterze z najnowszej kolekcji, MF Wear. Jak czytamy na sklep.maxflo.pl, nowa seria ubrań to: „proste, a zarazem nieszablonowe rozwiązania, nowoczesne wzornictwo, ciekawe szycie, dopracowane w każdym calu detale i mocne tkaniny”. – Oprócz streetwearowych bluz czy spodni będzie można oczywiście zakupić płyty i gadżety związane z artystami działającymi pod naszym szyldem – mówi Katarzyna Szczepaniak z MaxFloSklepu.

MaxFloRec na festiwalowej scenie reprezentować będą: Buka i Rahim. Poniżej przypominamy wspólny numer artystów. pt. „Cyferblatów wichura”. Singiel pochodzi z ostatniego krążka Buki zatytułowanego WSPANIAŁY WIDOK NA NIC INTERESUJĄCEGO.

YouTube: „Cyferblatów wichura”:

Miejsce: Kopalnia Katowice
Koncert w ramach Big Up! Urban Session rusza 17 maja o godz. 18 na terenie nowej siedziby Muzeum Miejskiego w Katowicach, czyli na miejscu dawnej Kopalni Katowice. – To miejsce stwarza niepowtarzalny klimat industrialny. Jest nierozerwalnie związane ze Śląskiem, na którym rodził się polski hip-hop. Z tego względu chcemy, aby to właśnie tam powstał festiwal muzyki i kultury miejskiej. Przed nami dopiero pierwsza, ale już wiemy, że nie ostatnia edycja. Kolejne będą jeszcze bardziej rozbudowane – podkreśla Artur Hanarz.

Bilety
Bilety w cenie 35 zł do nabycia m.in. on-line na www.ticketpro.pl, w salonach sieci EMPiK, Media Markt i Staurn na terenie całego kraju, w katowickim 12Cali VinylShopie przy ul. Mielęckiego 6 czy salonie Chyba Ty Tattoo przy ul. Mariackiej 31. Więcej informacji na www.big-up.pl. MaxFloRec jest partnerem festiwalu.

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz