niedziela, 6 kwietnia 2014

Centrum kultury miejskiej w sercu Warszawy

Kilkaset osób wzięło udział w darmowych warsztatach streetartowych, muzycz-nych, fotograficznych i deskorolkowych oraz otwartej wystawie, które odbyły się w jakiś czas temu w ramach CONS Project Warszawa.


Na jeden dzień Dom Towarowy Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie za-mienił się w prawdziwe centrum kultury miejskiej. Wszystko za sprawą wydarzenia CONS Project Warszawa, w ramach którego przez całą sobotę odbywały się tam darmowe war-sztaty streetartowe, muzyczne, fotograficzne i deskorolkowe, które poprowadzili: kolektyw Juicy Color Brand, Why-Duck, Krystian Bielatowicz, Mr. Krime, DJ Funktion, Kixnar, Kuba Perzyna i Marcin „Baca” Duch.


Po 17:00 zaprezentowane zostały prace stworzone przez uczestników warsztatów z wy-korzystaniem farb w aerozolu. Część pokryła specjalnie przygotowane folie stretch roz-ciągnięte między słupami, inne powstały na drewnianych ściankach i przykręconych do nich deskorolkach. Obok zobaczyć można było także wystawę zdjęć autorstwa uczest-ników zajęć fotograficznych.


W zaaranżowanej na nowo przestrzeni na parterze Domu Towarowego Braci Jabłkowskich  odbyły się zawody deskorolkowe. Najlepszy tego dnia Tomasz Ziółkowski oraz zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca Staszek Michalak i Szymon Czajkowski otr-zymali nagrody ufundowane przez firmę Converse oraz deskorolki pomalowane przez ar-tystów w ciągu dnia. Zwycięzca zabrał też do domu jedną z trzech przeszkód zbudowa-nych w czasie warsztatów skate. W rozegranej na koniec zawodów konkurencji best trick najlepszy ze swoim bigspin bs dizaster bs out był Hubert Kozakiewicz.


Pozostałe dwie rampy również przekazane zostaną na użytek środowiska skatebo-ardowego. Pierwszą otrzymał najaktywniejszy uczestnik warsztatów, a druga już wkrótce pojawi się w jednej z warszawskich miejscówek deskorolkowych. Warto dodać, że jump rampy przetestowane zostały w czasie krótkiej sesji foto w okolicach Domu Towarowego Braci Jabłkowskich.

Kultowymi modelami z kolekcji CONS nagrodzeni zostali też wybrani uczestnicy warszta-tów streetartowych, muzycznych i fotograficznych oraz autorzy najlepszych z ponad 70 prac wykonanych na szablonach w kształcie deskorolek.

Już wkrótce na stronie www.streeters.pl/consproject dostępna będzie relacja video z całego wydarzenia. Za podkład muzyczny posłuży utwór skomponowany w czasie war-sztatów muzycznych, który można było usłyszeć już w sobotę podczas jam session.

Pod tym samym adresem pojawi się także obszerna galeria zdjęć, a już teraz wpisując w wyszukiwarce hashtagi #consproject i #consprojectwwa zobaczyć można kilkadziesiąt zdjęć wykonanych w ciągu dnia.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz