niedziela, 30 marca 2014

Ten Typ Mes - Janusz Andrzej Nowak gość Michał Tomaszczyk - Trzeba było zostać dresiarzem

Wytwórnia Alkopoligamia.com udostępnia cały, trzyzwrotkowy utwór. Za muzykę i produkcję odpowiada nieprzewidywalny beatmaker R.A.U., który udowodnił, że minimalistyczny bas i bębny mogą poruszyć Ziemię, jeśli tylko są naprawdę mocne. Gościnny udział puzonisty Michała Tomaszczyka uczynił ten ruch marszem po zwycięstwo.


TEN TYP MES - JANUSZ ANDRZEJ NOWAK
tekst, rap, nucenie: PIOTR SZMIDT
produkcja: R.A.U (http://www.facebook.com/orkiestrau)
puzon (kompozycja i wykonanie): Michał Tomaszczyk
mix wokali: SZOGUN
mix, master: NOON (http://www.audio-games.pl)
Utwór pochodzi z płyty Ten Typ Mes "Trzeba było zostać dresiarzem"


Ten Typ Mes to niekonwencjonalny MC z siedmioma płytami na koncie. W kwietniu 2014 ukaże się jego czwarty solowy longplay „Trzeba było zostać dresiarzem”.Jako autor tekstów Typ zawsze stawiał na kontrowersję i bezpośredniość (już od debiutu z Flexxipem w 2003 r.), jako MC – na technikę i rewolucyjną formę. Jego wokalne wycieczki w stronę g-funku i punk rocka dały mu miano najbardziej rozśpiewanego rapera w Polsce. Mes (wł. Piotr Szmidt, ur. 1982 r. w Warszawie) skomponował i wyprodukował też kilka swoich szlagierów, m.in. „List”, „Jak to?!” czy „Patrzę w rachunek”.

Rozwiązania na granicy regularnego koncertu i performance’u (promując płytę z Lepszymi Żbikami Mes występuje w masce kota, a jego DJ w masce dzika) wyróżniają „gigi” Mesa pośród konkurencji. Młodzież (i pół-młodzież) z Polski i zza granicy regularnie śledzi trasy koncertowe zespołu (od małych klubów, po Coke Live Music Festival czy czeski Hip Hop Kemp).

Ten Typ często zmienia wizerunek sceniczny intrygując żądnych zaskoczeń fanów i wprawiając w osłupienie sceptyków – z Flexxipem straszył łysą głową, przy promocji solowych płyt stawiał na marynarki i emploi przepitego poety, inspirował się kalifornijskimi alfonsami podczas prac nad g-funkowymi albumami formacji 2cztery7.

Kreatywność Szmidta wykracza poza studio i scenę – w 2008 roku nagrał „My”, jeden ze swoich największych hitów. Pionierski w formie utwór w całości zarejestrowano na jednej z warszawskich ulic. „My” jako singiel, pomimo szumu samochodów w tle i surowego brzmienia, promował album „Zamach na przeciętność” (i stał się hitem portalu youtube).

Po przygodach z kilkoma wytwórniami Mes postawił na niezależność – wraz ze wspólnikami, Łukaszem Stasiakiem i Witkiem Michalakiem, założył wydawnictwo Alkopoligamia.com. Od 2006 roku Alkopoligamia wyrosła na wzór małej oficyny wydawniczej i uznaną markę ubrań.

Każdy longplay z tej stajni wychodzi na winylu, do każdego dodawany jest jakiś specjał (od numerowanych egzemplarzy po plakaty i przypinki do kurtek).Muzyka i teledyski pełne niecodziennych rozwiązań, grafika oraz okładki projektowane przez rozchwytywanych absolwentów ASP zapewniły ekipie Mesa status jednej z najważniejszych niezależnych wytwórni w Polsce.

Współpraca z jazzmanami (od Andrzeja Dąbrowskiego, przez Zbigniewa Jakubka po Monikę Borzym), ekspertami od elektroniki (Kixnare, Adam Peter, Lower Entrance, Auer), rocka (Olaf Deriglasoff, The Lunatics) i oczywiście hip hopu (od Łony i Piha, po Emade i Noona) nie skończyła się dla Mesa rejsem w mainstream. Ten Typ Mes to wciąż artysta, który mimo złotej płyty na koncie („Kandydaci na szaleńców” 2011) nie „straszy z lodówki”; obrał ścieżkę przemyślanej promocji w wyselekcjonowanych mediach, a jego twórczość odkrywają dla siebie nowe pokolenia odbiorców.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz