wtorek, 10 grudnia 2013

13.12 Warszawa: CZTERY ŁAPY PSA

Vlepvnet zaprasza na wyjątkową wystawę do V9 - "Cztery Łapy Psa" to cztery odsłony kolekcji Vlepvnetu. Szablon, Papier, Syntetyk i Postvandalizm. Na pierwszej odsłonie wystawy będziecie mogli podziwiać kolekcję szablonów, matryc i odbitek zmagazynowanych przez Vlepvnet.


"CZTERY ŁAPY PSA to cztery odsłony kolekcji Vlepvnetu. Nie jest tajemnicą, że od lat zbieramy piękne, ohydne i dziwne rzeczy w tym: rysunki, stare szmaty, obrazy, książki, grafiki, śmieci i drobny plastikowy szajs niewiadomego pochodzenia. Wszystkie te rzeczy wypełniające nasze magazyny mają coś wspólnego ze sztuką ulicy: są jej pozostałościami, produktami ubocznymi, lub formami zalążkowymi. Więc chociaż sam słynny streetart pozostaje zamaskowany i nieuchwytny, to przeróżne jego wypustki, odpryski i emanacje stanowią kuszący akwen dla poławiaczy artystycznych pereł.

Na wystawie CŁP postanowiliśmy dosłownie zasypać was zawartością naszego magazynu, dla tego w ramach jednej wystawy, aż cztery osobne prezentacje: SZABLON, PAPIER, SYNTETYK i POSTVANDALIZM. Cztery bloki tematyczne, które proponujemy nie wyczerpują oczywiście bogactwa wątków i tropów, które można odnaleźć w naszej kolekcji. Nasz pomysł jest prosty: na początek ukłon w stronę klasyki i tradycji, dlatego dwie pierwsze części poświęcamy szablonowi i papierowi. Na pierwszej wystawie pokażemy wam nie tylko odbitki, ale także unikalne szablonowe matryce największych ekspertów z tej dziedziny. W części poświęconej papierowi, pojawią się vlepki, i plakaty, ale też rysunki, zeszyty i artystyczne książki, sporo ukochanego sita, ale też wysmakowany linoryt. Kolejne dwie wystawy poświęcamy eksperymentom i wyzwaniom współczesności. Wystawa o syntetykach to przeróżne nowe media i technologiczne mutanty, ale też świadome kreowanie malarskiego języka, wyjście poza mit bezpośredniej malarskiej ekspresji. Ostatni etap to nasz ukochany postvandalizm, czyli wszystko co złe, brudne i kudłate, serdeczna celebracja estetycznej anarchii.

Nie sposób wymienić wszystkich artystów, których twórczość pojawi się w ramach Czterech Łap. Same tylko vlepbooki, które pokażemy w ramach części poświęconej papierom zawierają prace dziesiątek artystów, często już zapomnianych, lub zaginionych w akcji. Nie sposób jednak nie pochwalić się najznakomitszymi imionami polskiej sceny, które zebraliśmy w ramach tej wystawy. Są śród nich 2SH, Bohomaz, Brems, Czarnobyl, Egon Fietke, Ella, Es, Goro, Krik, Massmix, M-City, Mrufig, Otecki, Pikaso, Paweł Ryżko, Sepe, Szum, Zbiok i wielu, wielu innych.

Ważnym powodem dla którego postanowiliśmy właśnie teraz zorganizować ten przegląd jest fakt, że nasza kolekcja w tym roku rozrosła się o liczne nowe nabytki. Na wystawie pokażemy zarówno starsze prace, zbierane na przestrzeni ostatnich 10 lat, jak i najnowsze zakupy, które zawdzięczamy wsparciu jakiego naszemu kolekcyjnemu projektowi udzieliło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego."
Co? CZTERY ŁAPY PSA
Gdzie? V9 - ul. Hoża 9, Warszawa
Kiedy? 13.12 - 7.02 / wernisaż 14.12 , 19:00
Linki:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz