czwartek, 24 października 2013

7.12. 2013 Kraków: REEBOK Mistrzostwa Świata Dj’ów IDA 2013

7 grudnia w Krakowie odbędą się finały Mistrzostw Świata Dj'ów Reebok IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIPS 2013. Oprócz zawodów mających na celu wyłonienie Mistrza Świata w kategorii 'Technical' oraz 'Show' w planie imprezy m.in. pokaz filmu "Dj Super Cuts 2"; koncert Sokoła i Marysi Starosty, Sztigara Bonko oraz pokazy specjalne największych gwiazd ze światka turntablismu takich jak m.in. Dj Nelson (Francja), Dj Switch (Anglia) czy The Modulators.


"Impreza Reebok Mistrzostwa Świata DJ’ów IDA zyskała w ostatnich latach zasłużone miano jednego z najbardziej oryginalnych i awangardowych wydarzeń muzycznych w Polsce. Co roku w grudniu do największego i najbardziej prestiżowego kina w Krakowie zjeżdzają światowej sławy turntabliści, którzy podczas ekskluzywnego seansu walczą o tytuły Mistrza Świata Dj'ów w kategoriach: „Show” oraz „Technical”.

Reebok IDA WORLD FINAL to drugi obok DMC WORLD najważniejszy międzynarodowy turniej dla DJ’ów, mający na celu wyłonienie Mistrza Świata.

W Krakowie o tytuł zawalczą reprezentanci kilkunastu Państw w tym między innymi: Anglii, Włoch, Francji, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Indii, Kanady, Belgii, Stanów Zjednoczonych, Filipin, Australii oraz Polski.

Jak co roku nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Harmonogram imprezy oprócz zawodów obejmować będzie koncerty Sokół & Marysia Starosta, Sztigar Bonko oraz pokazy specjalne największych światowych gwiazd turntablizmu, takich jak: Dj Nelson (Francja), DJ Switch (Anglia)  czy Modulators z dwukrotnym Mistrzem Świata IDA – Dj'em Epromem. W tegorocznych zaowdach obronę tytułu zapowiedzeli zarówno Steve Nash & Dj Funktion - Mistrzowie IDA 2012 w kategorii „Show” oraz Dj Vekked z Kanady – obrońca korony w kategorii „Technical”.  Na samym początku imprezy wyświetlony zostanie najnowszy dokument Tuse Studio „Dj Super Cuts II” opowiadający o polskiej scenie turntablistycznej.Po zawodach i pokazach specjalnych w holu kina odbędzie się impreza muzyczna z udziałem Dj'a Nelsona.

Tegoroczny Reebok IDA WORLD FINAL to już 7 impreza tej rangi przeprowadzana w Polsce. Impreza od samego początku konsekwentnie wspierana jest przez Urząd Miasta Krakowa. Założeniem współpracy jest pokazanie Krakowa jako miasta z charakterem, otwartego na awangardowe wydarzenia i odwiedzanego przez kluczowe postacie światowej sceny dj’ingu.

Sponsorem tytularnym imprezy po raz kolejny została firma REEBOK oraz jej marka Classics.


Zawody Reebok IDA WORLD FINAL 2013 rozegrane będą w dwóch konkurencjach:


"Technical" w której pokażą indywidualne umiejętności dj'skie na, ktore składają się melodyjność i spójność setu, beat juggling i scratching


oraz


"Show" w której zawodnicy mogą łączyć się w drużyny wykorzystując nieograniczony dostęp do wszelkich urządzeń perfyferyjnych typu samplery, efekty, instrumenty muzyczne etc. W kategorii tej najważniejszą rolę spełnia kreatywność i stworzenie ze swojego setu pewnego rodzaju "show". Niemniej jury będzie także oceniać umiejętności techniczne.


Sety w kategorii "Tehchnical" trwają odpowiednio:


3 min eliminacje

2 x 2 min półfinały
2 x 2 min finały

W kategorii "Show" prezentowany jest jeden 6-cio minutowy set.


Pojedynki oceniać będzie jury w składzie:

Dj Nelson (FR) – 2008 DMC World Champion
Dj Switch (UK) – 2011 IDA World Champion, 2012 DMC World team Champion
Dj Eprom (POL) – 2x IDA 2007 World Champion
Dj Falcon (POL) – 3 x IDA Poland Champion
Dj Loop Skywalker (UK) – 3 x IDA UK Champion


HISTORIA MISTRZOSTW IDA


International DJ Association to międzynarodowa organizacja z siedzibą w Monachium skupiająca dj’ów. IDA wywodzi się bezpośrednio z International Turntablist Federation i jej głównym celem jest promocja turntablismu - czyli użytkownia gramofonu jako instrumentu muzycznego. Obecnie IDA posiada swoje przedstawicielstwa w ponad  15-stu krajach na Świecie (Anglia, Francja, Rosja, Czechy, Słowacja, Portugalia, Meksyk, Niemcy, Holandia, Belgia, Filipiny, Kanada, Polska, Austria, Australia, Brazylia). W każdym kraju w którym działa przedstawicielstwo IDA organizowane są mistrzostwa mające na celu wyłonić najlepszego dj’a. Następnie dj’e, którzy wygrali krajowe eliminacje spotykają się na Mistrzostwach Świata. W ramach ITF rozegrano 10 edycji Mistrzostw Świata. IDA zorganizowała cztery imprezy o tytuł Mistrza Świata, wszystkie w Polsce. Sukces krakowskich imprez w 2007, 2009, 2010, 2011, 2012 roku oraz warszawskiej w 2008 sprawił, iż Polski oddział IDA jest najlepiej zorganizowaną placówką International DJ Association na Świecie. Dzięki temu po raz kolejny organizujemy ten znany międzynarodowy turniej. Duży wpływ na mocną pozycję naszego kraju w strukturach IDA ma nagrywany co roku teledysk promujący imprezę. Wszystkie dotychczasowe produkcje udało nam się wypromować z dużym globalnym sukcesem.


IDA 2013 Promo – Czarny HIFI, Sokół, Mr. Switch, Dj Funktion & Steve Nash, Dj Vekked, Dj NelsonGWIAZDY SPECJALNE IDA 2013
SOKÓŁ & MARYSIA STAROSTA (PL)
Sokół od wielu lat prowadzi hip-hopową wytwórnię PROSTO i jest bez wątpienia najbardziej wpływową osobą tego gatunku muzycznego w naszym kraju. Od pewnego czasu śpiewa z charyzmatyczną Marysią Starostą. Ich wspólny album zyskał status złotej płyty, a każdy koncert jaki grają wypełnia po brzegi kluby w całej Polsce. Duet wystąpi wspólnie podczas IDA World Final, natomiast sam Sokół nagrał wokale do tegorocznego teledysku promującego imprezę.

SZTIGAR BONKO (PL)

DJ Eprom, jeszcze zanim zdobył Mistrzostwo Świata IDA i seryjnie triumfował w Mistrzostwach Polski, pracował w kopalni Borynia w Jastrzębiu. To właśnie tam narodził się pomysł na projekt, który teraz doczekał się realizacji. „Jo! Sznupia” to szalony concept-album. Eprom nawija do klasycznych beatów jak B-Real, tyle że robi to… po śląsku. Przeprowadza przy tym brawurową destrukcję opinii, że w hip-hopie chodzi o przekaz, bo można Sztigara nie rozumieć i wciąż świetnie się bawić.

DJ NELSON  (FR)

Dj Nelson to wielokrotny Mistrz Francji oraz Mistrz Świata Dj’ów DMC 2011.
Swoją przygodę z gramofonami rozpoczął w 1996 roku.  Już 3 lata później grał już w najpopularniejszym radiu w Strasburgu, gdzie do tej pory prowadzi swoją własną audycję. Grywa w klubach na całym Świecie łącząc w swoich setach takie gatunki jak Hip Hop, Dubstep, Reggae, Soul, Funk, Electro, Rock i dodając do tego swoje unikalne umiejętności dj’skie. Nelson wystapił w klipie IDA 2013 Promo, a na imprezie wykona pokaz specjalny oraz zagra na Afterparty.

MR. SWITCH (UK)

Anthony John Culverwell, działający pod pseudonimem DJ Switch to jeden z najbardziej utytułowanych turntablistów na Świecie. Na swoim koncie posiada, aż 3 tytuły Mistrza DMC zdobyte pod rząd w latach 2008/2009/2010. Grywa regularnie na całym Świecie dzieląc scenę z najpopularniejszymi artystami podczas małych kameralnych imprez jak i największych festiwali.

MODULATORS (POL)

Instrumentalny hip-hop w najlepszym wydaniu. Pełen eksperymentów i niestandardowych brzmień. Najwybitniejsi polscy turntabliści - Eprom, Ben i Krótki w swoich kompozycjach chętnie sięgają po jazzowe inspiracje z lat 70. oraz żywe instrumenty. Tworzą nietuzinkowe skrecze, różne od tych znanych z rapowych nagrań. Choć uwielbiają spontaniczność i często bawią się konwencją, ich produkcje cechuje niezwykła spójność kompozycji i brzmienia. Z ich utworów wybrzmiewa energia oraz radość tworzenia. Dj Eprom to podwójny Mistrz Świata IDA z 2007 roku.

DJ SUPER CUTS II


Dj Super Cuts był pierwszym w Polsce dokumentem filmowym przedstawiającym polską scenę turntablistyczną. Po 12-stu latach od premiery pierwszej części tego kultowego filmu kamera odwiedziła wszystkich występujących w nim artystów. Opowiedzieli oni o rozwoju ich karier, tym co się zmieniło i jak udało im się ugruntować swój sukces. Całość uzupełniają wybrani artyści, którym w między czasie udało osiągnąć sukces. Film trwa 1:17 min i będzie wyświetlany wraz z otwarciem bram Kina Kijów.Centrum.


PŁYTA IDA 2013


Podobnie jak w latach ubiegłych, każdy uczestnik Reebok IDA WORLD FINAL otrzyma okazjonalną płytę CD, na której znajdą się utwory występujących na imprezie artystów. Na tegorocznej płycie znajdą się utwory Modulators, Czarny HIFI, Steve Nash,Mr. Switch, Tony Beatbutcher, Tiago Stereossauro, Sztigar Bonko oraz aktualnego zdobywcy tytułu DMC WORLD Dj'a Fly. Oprócz tego nie lada gratka dla fanów dobrych miksów – aż, 5 świetnych godzinnych mixtape'ów autorstwa byłych Mistrzów Świat IDA – Dj'a Rob Bankz i Dj'a Odilion , Wice Mistrza Świata IDA 2012 Dj'a Topic oraz Loop Skywalker i Dj'a Plash."
źródło: mat. prasowe

Co? REEBOK Mistrzostwa Świata Dj’ów IDA 2013
Gdzie? KIJÓW.CENTRUM - Al. Krasińskiego 34, Kraków
Kiedy? 7.12 , 18:00
Wjazd? Bilety w dostępne w przedsprzedaży:
od 1.10.2013 do 31.10.2013 cena 49 zł
od 1.11.2013 do 6.12.2013   cena 59 zł 
www.ticketpro.pl oraz w sklepach w Krakowie: HIP HOP STUFF ul. Floriańska 24, IDEA KIX ul. Meiselsa,  IDEA KIX Forum Przestrzenie, HIP $HOP os. Centrum B i kasach Kina Kijów.Centrum Al. Krasińskiego 34  //  Bilet w dniu imprezy 65 zł
Do każdego biletu dodawana jest płyta z utworami występujących na imprezie wykonawców.
Linki:


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz