wtorek, 3 lutego 2015

Warsaw Jungle Massive 13 feat. PsychoFreud (Norwegia)

W sobotę 21 lutego odbędzie się 13 edycja a 1 w centrum Warszawy impreza promująca producentów, mcs, djs skupionych wokół szeroko rozumianej muzyki basowej z jamajskim pazurem (ragga, bass, jungle) ! 


Tym razem stolicę odwiedzi gość z zagranicy, dj i producent z Norwegii, pierwszy raz w Polsce na jedynym swoim show, zaprawiony w boju i bardzo zasłużony junglista - PsychoFreud z legendarnego Knowledge & Wisdom i Vikings Champion Sound ! 


Zagrają także gospodarze imprezy : FreedomSound, Simon Sayz i Krzaku czyli 3/4 kolektywu Warsaw Jungle Massive oraz ich goście.

wydarzenie na facebooku : https://www.facebook.com/events/590428381092194/

21.02.2015 SOBOTA
Warszawa, Parking Bar ul. Nowogrodzka 27

Start: 21:00
Wejście: 10 pln do 23:00 / 15 pln po 23:00

Zagrają:
(Knowledge & Wisdom / Viking Sound - Norwegia)
WARSAW JUNGLE MASSIVE crew:
★ FreedomSound 
https://soundcloud.com/simonsayz
http://www.mixcloud.com/djkrzaku/
+ GUESTS 


wsparcie:
buyabongo.net - bonga, fajki i akcesoria dla palaczy
Stan Umysłu - sklep i galeria z dobrym piwem 
Mystic Dubs - www.mysticdubs.org

patronat:

PsychoFreud aka Anders Figenschow z Norwegii w wieku 17 lat był hip hopowym producentem, spędził większość czasu na produkcji muzyki i na podróżach. W tym czasie dużo słuchał także muzyki reggae. Jego pierwsze zetknięcie się z muzyką ragga jungle miało miejsce w 1993 roku. Wpływ na jego produkcje mieli artyści tacy jak SHY FX, Micky Finn, Dillinja i DJ Zinc. PsychoFreud na przełomie wieku zrobił kilka numerów oraz remix ragga drumandbass-owy który ukazał się w 2001 roku na winylu na norweskiej hiphopowej EP-ce. W tym czasie zdecydował się skupić na darmowej internetowej dystrybucji swojej muzyki. Jego jeden z najbardziej rozpoznawalnych junglowych numerów z tego okresu to wyprodukowany w 1998 roku „Deliver Me”. 

W 2006 roku po wypuszczeniu wielu produkcji do internetu, jego kawałki zwróciły uwagę artystów którymi się inspirował, Terry-ego T i Souljah z legendarnego Knowledge & Wisdom Recordings. Pierwsze numery sygnowane przez Terry-ego T to “Selassie I” i “Originality” - Souljah Records. Knowledge & Wisdom wypuścili później na nowo jego hit z 1998 roku “Deliver Me”, i  soundclashowego kilera “Run For Cover”. PsychoFreud reprezentuje rodzinę Knowledge & Wisdom i soundsystem Jungle Ambassadors. Razem z Terry T, Souljah i Demolition Man-em tworzą także Vikings Champion Sound z którymi do dziś ściśle współpracuje, zarówno w studiu jak i na scenie. 

Produkcje PsychoFreud-a często zawierają specjalne nagrania wokalne. Artyści udzielający się wokalnie na jego produkcjach których warto wymienić to Bounty Killer, Sizzla, Capleton, Demolition Man, Top Cat, Lady Saw, Ninjaman, Daddy Freddy, Eek-A-Mouse, Barrington Levy, Elephant Man i wielu innych. Inspiracją do tworzenia jego utworów jest zawsze muzyka reggae i dancehall.  

PsychoFreud występował już w wielu krajach i znany jest ze swoich energetycznych setów. W jego selekcji można usłyszeć stare hity ale także niespotykane, oryginalne produkcje które nagrywane są specjalnie dla niego przez największych producentów jungle z UK, USA, Kanady, Europy i można je tylko usłyszeć na imprezach z udziałem norweskiego producenta w roli głównej. Tak będzie też w Polsce gdzie zagra pierwszy raz, swoje jedyne show, 21.02.2015 w warszawskim klubie Parking Bar. 

Według angielskiego magazynu Knowledge Magazine był w 10 najlepiej ocenianych artystów w 2010 roku :

MUSIC :
PsychoFreud feat. Ras Demo & Echo Minott “Lazy Body”
Benny Page & PsychoFreud feat. Papa San Perdominet
PsychoFreud & Benny Page “Style and Fashion”
PsychoFreud feat. Demolition Man “High Grade” (Vikings Remix)

“I will stop for nothing” : http://www.youtube.com/watch?v=DXXNHvONkpc
“This Music Is The Spirit Of Love” : http://www.youtube.com/watch?v=1ABgGkOP7h8

LIVE SHOWS :

Boomtown Fair Festival, 2013 : https://www.youtube.com/watch?v=BMzfhxqSNbsRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza