wtorek, 4 czerwca 2013

8.06 Kraków - Tajne komplety

Takiego wydarzenia w Krakowie (a śmiemy twierdzić, że w Polsce również) jeszcze nie było. Koncert „Tajne komplety”  to również rekord w dziedzinie nowatorskich lekcji historii. Sam zestaw wykonawców to komplet bogatszy od tych spotykanych na kilkudniowych festiwalach. Podczas koncertów będą wyświetlane na dużym ekranie prezentacje przygotowane przez IPN, Muzeum AK i samych artystów. W oprawie orkiestry kameralnej, sekcji rytmicznej i chóru Filharmonii krakowskiej zostaną wykonane utwory z płyty Tadek "Niewygodna Prawda. 


Miedzy koncertami poszczególnych zespołów będą odczytywane, bądź wyświetlane krótkie fragmenty oprawy merytorycznej traktujące w przystępny, dla młodych, sposób o polskiej historii. 

Na scenie Rotundy wystąpią :
Sokół, Pih, Juras (Pokój z Widokiem na Wojnę), Hemp Gru, Kajman, Lukasyno, Bastajpan, Tadek 

Są to przedstawiciele "pierwszej ligi" polskiego hip-hopu, posiadacze wielu złotych i platynowych płyt..

W tym samym czasie na dolnej Sali Rotundy odbędzie się wystawa przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Będą rozdawane różnego typu materiały edukacyjne przygotowane również przez IPN-m.in. plakaty, płyty czy wspaniałe puzzle(np. wieloelementowa układanka "Piłsudski Na Kasztance").  Zysk ze sprzedaży owych produktów wesprze akcję "Rodacy Bohaterom"- prowadzoną już drugi rok akcję pomocy kombatantom Armii Krajowej zamieszkujących Litwę, Łotwę, Ukrainę i przede wszystkim Białoruś.

Dodatkowo w dolnej sali będzie się znajdować siedząca widownia, ekran wraz z nagłośnieniem. Dzięki temu będzie i tam można oglądać bezpośrednią transmisję koncertu z sali głównej.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza