czwartek, 16 maja 2013

Erotyka w V9 podczas Nocy Muzeów

W Noc Muzeów w Domu Kultury V9 w Warszawie odbędzie się premiera pierwszego w Polsce komiksu erotycznego wydrukowanego metodą sitodruku. Praca pt. „Tak, super” jest inauguracją działalności artystycznej żeńskiego kolektywu Dream Team.


Komiks „Tak, super” został wydany w nakładzie 100 egzemplarzy po 40 stron. Każdy element komiksu jest ręcznie robiony. Ilustracje wydrukowane są w kilku kolorach metodą sitodruku. Każdy egzemplarz książki jest ręcznie szyty. To pierwszy tego typu komiks w Polsce. – Prace były żmudne i trwały prawie rok. Efekt będzie można ocenić w Noc Muzeów, ale jesteśmy przekonane o wartości kolekcjonerskiej naszego dzieła – mówi Beata Sosnowska z grupy Dream Team.


Dream Team to kolektyw rysowniczek, które w komiksie odnoszą się do korzeni własnej twórczości i indywidualnych doświadczeń. Praca scala odmienne style artystyczne autorek i konstytuuje ich wspólną działalność. Jest próbą wypracowania pomostu pomiędzy klasycznym językiem grafiki, a nowymi formami wypowiedzi rysunkowej komiksu. „Tak, super” to jednak nie tylko historia opowiedziana w formie komiksu. Reprezentuje różny punkt widzenia i wrażliwość na rzeczywistość, komentując równocześnie kwestie społeczne. A jakie… dowiemy się na wystawie. Czeka nas niespodzianka.


Idea albumu i wspólnego działania dziewczyn jako Dream Team zrodziły się na warsztatach sitodruku w V9. – Dziewczyny przyszły do nas na zajęcia z sitodruku. Zaczęły wspólnie działać, aż któregoś dnia powstał pomysł komiksu. Udostępniliśmy im swoją przestrzeń i pracownię sitodruku, gdzie mogły bez skrępowania czynić swoje dzieło – mówi Artur Turowski z V9.


W Noc Muzeów odbędzie się również wystawa indywidualnych prac artystek pt. „Moje własne”. Projekt wspiera dom kultury V9 i Fundacja Vlepvnet.


ZAPRASZAMY!
Dom Kultury V9
Ul. Hoża 9 w Warszawie
18 maja 2013 r. godz. 19:00

Dream Team

Beata Sosnowska: graficzka, malarka, rysowniczka komiksów i ilustracji, multimedialna poetka, realizatorka filmowa.

Marta Zabłocka: fotografka, rysowniczka mniej lub bardziej wymyślonych historii. Zaangażowana w sprawy społeczne.

AnFau: rysowniczka, ilustratorka, fotografka i historyk sztuki. W swoim dorobku ma kilka wystaw fotograficznych indywidualnych i zbiorowych.

Aga Gójska: animatorka kultury, ilustratorka, performerka kulinarna. Zajmuje sie video-artem, koordynuje projekty kulturalne, animuje społeczności lokalne i pracuje z młodymi twórcami.

Andzia Paszko: studentka japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, interesuje się kulturą Japonii i Korei, literaturą współczesną, kulturą wizualną i zagadnieniami gender.

Magdalena Kępka: koordynatorka projektów, kuratorka, feministka, aktywistka i podróżniczka.

Ewa Witkowska: historyczka sztuki, redaktorka, absolwentka Gender Studies. Koordynatorka i kuratorka wystaw sztuki współczesnej, współpracowała z wieloma instytucjami i artystami.

Iwona Wojnarowska: historyczka sztuki, audiodeskryptor, koordynatorka wystaw sztuki współczesnej i warsztatów edukacyjnych, współpracuje z muzeami, na co dzień zajmuje się rynkiem sztuki.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza