poniedziałek, 27 maja 2013

29.05 Warszawa: Hypnotic Brass Ensemble // Burn Reynolds & Papa Zura // Groh // Jedynak // Koncert i Impreza na Tarasie

"Już 29 maja do Warszawy zawita niezwykły kolektyw, Hypnotic Brass Ensemble. Po dotychczasowych zjawiskowych występach i niezwykle gorącym przyjęciu, bracia Cohran po raz kolejny rozgrzeją polską publiczność do czerwoności. Koncert będzie promować najnowsze wydawnictwa zespołu min nagraną wspólnie z ojcem płytę „Kelan Philip Cohran & The Hypnotic Brass Ensemble” oraz “Bulletproof Brass”. Tańce nie skończą się na koncercie, zostańcie też na imprezę na tarasie!" W ramach imprezy w Cafe Kulturalnej zagrają także: Burn Reynolds & Papa Zura (Soul Service), Groh (U Know Me), Jedynak (S1 Warsaw).


"Hypnotic Brass Ensemble to niezwykła „orkiestra dęta” założona w Chicago w 1999 roku. W skład zespołu wchodzi 8 braci dorastających w muzykalnej rodzinie trębacza Phila Cohrana – członka legendarnej Sun Ra Arkestra. Oprócz praktycznych umiejętności gry na instrumentach dętych, synowie wynieśli z domu także zamiłowanie do jazzowej awangardy, choć sami przyznają, że w pewnym momencie potajemnie słuchali pod kołdrą hip hopu, a ich idolami byli raperzy: Ice Cube i Eazy-E. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych, kiedy wszyscy ukończyli szkoły, postanowili, że od tej pory będą zarabiać na życie grając razem na ulicach. Wtedy też rozwinął się i ukształtował ich niepowtarzalny styl – połączenie jazzowej tradycji brass bandów, funkowej fantazji i hiphopowej wrażliwości. Swoją nazwę zawdzięczają pewnemu przypadkowemu zdarzeniu podczas jednego z ulicznych występów w metrze, kiedy to elegancko ubrany mężczyzna przez kilka godzin słuchał ich koncertu, nie zwracając uwagi na kolejne odjeżdżające mu pociągi, aż w końcu podszedł do muzyków i powiedział: „You guys just hypnotized me”. HBE zostali oficjalnie odkryci w 2005 roku w Londynie, kiedy grali jeden ze swoich ulicznych setów na Portobello Road, gdzie mieści się założona przez Damona Albarna wytwórnia Honest Jon's. W 2007 roku zachwycili wszystkich swoją interpretacją utworu „SankofaTony'ego Allena, nagranym na specjalną płytę z jego remiksami. W tym samym roku nagrywali z Erykah Badu i Maxwellem.


W maju 2009 roku ukazał się ich debiutancki krążek „Hypnotic Brass Ensemble”, na którym znalazły się przede wszystkim autorskie utwory HBE. Na perkusji gościnnie zagrali: Malcolm Catto z grupy The Heliocentrics, Sola Akingbola z Jamiroquai, a także sam Tony Allen. Swoją obecność na płycie zaznaczył także Flea z Red Hot Chilli Peppers oraz Damon Albarn. Ten ostatni, zachwycony talentem HBE, zaprosił ich do udziału w koncercie z okazji reaktywacji grupy Blur, który odbył się 2 lipca 2009 w londyńskim Hyde Parku.

Dalsza współpraca zaowocowała pojawieniem się Hypnotic Brass Ensemble na najnowszym albumie grupy Gorillaz, gdzie muzycy występuja gościnnie w trzech utworach, w tym wraz ze Snoop Doggy Dog’em w tytułowym Plastic Beach. Obecnie grupa koncertuje promując najnowszy album nagrany wspólnie z ojcem , dla wytwórni Honest Jon’s dowodzonej przez Damona Albarna, ukazujący się 21 maja.

Skład zespołu:
Gabriel Hubert (Hudah) – trąbka
Saiph Graves (Cid) – puzon
Tycho Cohran (LT) – suzafon (tuba marszowa)
Amal Hubert (Baji) - trąbka
Jafar Graves (Yosh) - trąbka
Seba Graves (Clef) - puzon
Tarik Graves (Smoov) - trąbka
Uttama Hubert (Rocco) – eufonium (tuba barytonowa)w ramach imprezy także zagrają:
Burn Reynolds & Papa Zura (Soul Service)
Groh (U Know Me)
Jedynak (S1 Warsaw)

Co? Hypnotic Brass Ensemble // Burn Reynolds & Papa Zura // Groh // Jedynak // Koncert i Impreza na Tarasie
Gdzie? Cafe Kulturalna - Pl. Defilad 1, PKiN, Warszawa
Kiedy? 29.05 , 22:00
Wjazd? 45/55 pln // Bilety w przedsprzedaży do kupienia tu
Linki: 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza