środa, 3 kwietnia 2013

Świadomy Słuchacz

Wystartował nowy projekt hip-hopowy skierowany do słuchaczy, artystów oraz pasjonatów rapu. Świadomy Słuchacz obrał sobie za cel przekazywanie wiedzy, opinii, pobudzanie do dzielenia się swoimi refleksjami podpartymi znajomością tematyki sztuki tworzenia rapu. "Podstawowym problemem nie jest mentalność naszego społeczeństwa, lecz niewiedza z zakresu czegoś, o czym tak bardzo chcemy i lubimy się wypowiadać, my, słuchacze rapu. Czas coś z tym zrobić i Świadomy Słuchacz to projekt, który ma na celu to powoli, powoli zmienić."

  
"Siema!

Mamy ogromną przyjemność zapowiedzieć oficjalny start projektu "Świadomy Słuchacz". Ową świadomość w założeniach portalu wyznacza poziom wiedzy, wobec tego zanim klikniecie "lajka", a my zamieścimy pierwsze większe czy mniejsze artykuły, felietony i inne niespodzianki, chcemy Was dobrze zapoznać z ideą, jaka towarzyszy temu przedsięwzięciu.
Zacznijmy od pomysłu.

Zauważyliśmy, że mimo wzrastającego zainteresowania rapem (jak również innymi elementami hip-hopu), ogólna wiedza na jego temat spada. Rzadko kto zastanawia się nad tym, co składa się na tę muzykę (czy szerzej: kulturę). Odbiorcy coraz częściej idą w ilość odsłuchanych numerów. Nie mają pojęcia, jakie czynniki decydują o tym, że danych kawałków słucha nam się dobrze i że to właśnie te utwory dotarły do kogoś naszego pokroju. Chcemy wierzyć, że czasem wręcz żenujące, nie wnoszące nic internetowe komentarze są częściej wynikiem niewiedzy, niż kiepskiej mentalności słuchaczy. Z tych obserwacji narodził się pomysł na coś, czego jeszcze w Polsce nie ma - portal (a może nawet wortal), który w rzetelny sposób dostarczy słuchaczom rozległą wiedzę na temat rapu, zahaczając o inne elementy hip hopu. Nie chcemy indoktrynować. To od Was zależy, czy skorzystacie z dostarczonych przez nas materiałów, aby lepiej zrozumieć kulturę, którą przecież wszyscy kochamy.

Świadomy czyli zorientowany, przemyślany, celowy.

 Naszym celem jest w przemyślany sposób zorientować słuchaczy na świadomy odbiór rapu. Chcemy, aby ten projekt dotarł do ludzi w jakikolwiek sposób związanych z hip hopem, niezależnie od ich wieku, stanu wiedzy, czy wykształcenia. Dołożymy wszelkich starań, żeby stworzyć ten portal interesującym dla wszystkich, bez względu na to, czy ulubionym raperem danego czytelnika jest Popek, Fokus, Mes, Łona czy ziomek z osiedla obok. Wszyscy z jakiegoś powodu słuchamy tego samego gatunku, więc chyba każdy z nas chce być w tej dziedzinie dobrze zorientowany. Dlatego będziemy przekazywać szeroką wiedzę z zakresu rapu i jego otoczki - od składowych takich pojęć jak technika i flow przez projekty okładek, klipy, proces powstawania płyty po target wykonawcy, beefy, "modę" i marketing.

Nie będzie to kolejny z setki portali powstałych pod wpływem impulsu. Naszym założeniem nie jest re-publikowanie nowych teledysków, czy fanpage'y mniej lub bardziej znanych (i znajomych;)) raperów. Nie spodziewajcie się tutaj również żadnego szufladkowania pod względem jakości i oceniania różnych nurtów, czy poszczególnych artystów. Będziemy pokazywać i zwracać uwagę na to, jak bardzo złożony jest rap, o czym wielu odbiorców nie ma pojęcia. Jest to miejsce stworzone z pasji i dla pasji, a ponieważ zakładamy, że ludzi trafiających tutaj cechuje równie mocna zajawka lub przynajmniej szczera ciekawość, chcemy kłaść duży nacisk na interakcję na linii czytelnicy-redakcja.

 Dziękujemy za wsparcie szczególnie głównym patronom, którymi są:  RapLuz, Cartel i Klasick Wear.

Bardzo ucieszyło nas również zainteresowanie i poparcie idei portalu ze strony samych raperów. Przychylnie do formuły "Świadomego Słuchacza" ustosunkowali się m.in.: VNM, Pyskaty, Laikike1, Quebonafide, Oxon, RudyMRW, Łysonżi, Buczer PTP,  Bejotka, Folku, Hukos, Raca, Szyna, Cywil, Boxi i Beeres, Kleban.

Patronaty: RapLuz, Klasick Wear, Cartel, Rap w Polsce, Diamante Wear, Klasick News, Hiphopheadz, Polska Marka, Krakowskie Jointy, Koszykówka Rap i Grill, Rap Made In KRK, Rap24 , Kultura Podwórka, Rap Time Wrocław, Hip-Hop Nigdy Stop oraz Zulu Kuki Nation."


"Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone"


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza