niedziela, 28 kwietnia 2013

Kanał Zero w Queen Size Records

Queen Size Records to niezależna, wytwórnia z Dublina założona przez dwójkę przyjaciół. Słynie z dopracowanych do perfekcji wydawnictw zarówno pod kątem muzycznym jak i wizualnym, czym zaskarbiła sobie szacunek wśród słuchaczy i artystów. Kojarzona jest głównie z serią siedmiocalowych singli Metra, gdzie na mikrofonach udzieliła się śmietanka amerykańskiego undergroundu m.in. Percee P czy Oh  No. Wydawnictwa QSR dostępne są zarówno w Europie jak i Japonii. Do tej pory w szeregach wytwórni znajdowało się dwóch producentów: Metro i Graf Cratedigger. Ten drugi ostatnio nawiązał współpracę z Wyrazem (mc) i pod szyldem Kanał Zero ukaże się ich debiutancki album pt. “Niepodległość trójkątów”.


GRAF CRATEDIGGER:

Producent, jeden z głosów internetowego Radia Rewers, miłośnik wszystkich elementów kultury hiphopowej. Niektórzy mówią o nim ”young dude with old soul”. Właściciel charakterystycznego, 12 bitowego brzmienia. Gęsto cięte, zwolnione sample, często także i wokalne oraz mocne bębny to jego znak rozpoznawczy. Czerpie z tzw. złotej ery hiphopu.

Współpraca: Sensej (Hurragun), Kidd (Skwer, Rap Addix), Goldi (Skwer), Magierski,Mehow Mefli, Mark Pędziwiatr (EABS), Cruz, Junes (Rap Addix), Leon Raz, Stillo.

Wydawnictwa: Solowe projekty:
Analogowa Wolność W Chmurach CD-2010
12 Beats Sound Vol. 1.7 CD- 2011
Phono EP CD- 2011
12 Beats Sound Vol. 1.7 VINYL- 05.2013

WYRAZ: Filozof, który karci PR, zaangażowany w życie społeczne, charakterny i niezwykle ambitny raper.  W swoich tekstach nie obawia się poruszać tematów kontrowersyjnych. Członek Elabs Crew (Dj Slime, Ocho, Graf Cratedigger), Lettriste Crew ( Lordno) i Unitry ( Tomaszem Andersenem).

Wydawnictwa:
Elabs Crew CD -“Zarys”- 2009
Lettriste Crew CD -“Rewolucja życia codziennego” 2012
Solowe projekty:
EP- “Nad Obręczą” 2009
Mixtape- “Idee” 2010

Niepodległość Trójkątów to innowacyjny projekt. Klasyczne brzmienie połączone z zaangażowanymi społeczno-politycznymi tekstami, tworzy spójną i charakterystyczną całość. Duet specjalizuje się w ironicznym spojrzeniu na świat pokazuje, że rap nie musi być nudny czy monotematyczny. To album stworzony z zadziornym uśmiechem, ma intrygować i pobudzać do działania. Na płycie Kanału Zero znajduje się kawałek pt. S.L.A.M nagrany do polskiego zwiastunu filmu o streetballu w Nowym Jorku pt.“Doin' it the Park“, którego premiera odbędzie się 26 maja we Wrocławiu. Trailer jest w fazie montażu, ukaże się na początku maja.

Oficjalna Strona
Fanpage
Snippet promo
Kanał Zero- S.L.A.M  - odsłuch kawałka promujący film “Doin' it the Park"

Album zostanie wydany w czerwcu przez QSR,  początkowym nakładem 500szt.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 komentarze: