czwartek, 21 lutego 2013

Film: Gimme The Loot

Kolejny film fabularny poruszający tematykę graffiti trafi do szerszej publiczności. Po niemieckim "Wholetrain'ie", tym razem w amerykańskiej odsłonie.


W nadchodzącym miesiącu na ekrany kin za oceanem trafi film "Gimme The Loot" Adama Leona. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku, po tym jak zostaje zniszczona praca dwójki nastolatków z Bronxu. Zdenerwowani tym Sophie i Malcolm postanawiają odzyskać twarz we writerskim światku, bombiąc jeden z symboli miasta. Żeby zdobyć pieniądze na to spektakuralne przedsięwzięcie ruszają w dwudniową przygodę osadzoną w podziemnym Nowym Jorku. Kupują puszki na czarnym rynku, kradną trampki i odwiedzają nielegalne sklepiki.

 
Reżyser wzorował się na kinie lat 70-tych i jak mówi: "Chciałem nakręcić zabawną przygodę i coś w rodzaju filmu podróżniczego, którego akcja toczy się w Nowym Jorku". "Gimme The Loot" to pierwszy pełnometrażowy fabularny film Leona. Został on doceniony na festiwalu SXSW, gdzie zdobył Grand Jury Award dla najlepszego filmu a także był pokazywany na festiwalu w Cannes 2012. 

FDe.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza