niedziela, 30 grudnia 2012

New Balance - Made in USA

New Balance polega na swoich kreatywnych i otwartych na innowacje amerykańskich pracownikach, którzy produkują około 25% wszystkich butów tej marki noszonych w Ameryce Północnej (około 7 milionów par każdego roku w samych stan Stanach Zjednoczonych!).


Firma New Balance wyprodukowała pierwsze buty w 1938 roku i jako jedyna firma sportowa produkują buty w USA. Produkcja ma miejsce w pięciu fabrykach na terenie Nowej Anglii. Obecnie zatrudniają ponad 1300 pracowników.

Wiele butów New Balance produkowanych jest w USA przy użyciu krajowych i importowanych materiałów. Zwykle wykorzystują krajowe surowce ale czasem ze względu na problemy z dostępnością, powody ekonomiczne czy kwestie jakościowe istnieje potrzeba zamówienia materiałów z zagranicy. gdy przy produkcji buta minimum 70% użytych materiałów pochodzi z rynku krajowego, buty zostają oznaczone słynnym znakiem "Made in USA". Kiedy jednak ten wskaźnik spada poniżej wartości 70%, but otrzymuje znak "Assembled in USA" (złożono w USA) z zaznaczeniem które materiały były importowane. Spełniając wymóg Federalnej Komisji Handlu. New Balance przykłada szczególna wagę do tego, by ich produkty były dokładnie oznaczone, co ma dalszy pozytywny wpływ na komunikację firmy z klientem.

New Balance dowiódł że produkcja w USA najwyższej jakości butów jest dalej możliwa. Firma jest dumna że może przyczynić się do rozwoju krajowego przemysłu. Stale podkreślają swoje zobowiązania wobec amerykańskich robotników.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza