czwartek, 13 grudnia 2012

14.12 Warszawa: MAGDA PISKORCZYK W HOŁDZIE MAHALII JACKSON

W październiku zeszłego roku przypadała setna rocznica urodzin Mahalii Jackson, amerykańskiej królowej muzyki gospel. Magda Piskorczyk przygotowała specjalny album pt. "Mahalia" oraz program koncertowy. W piątek w Ośrodku Kultury Ochota na sali widowiskowej będziecie mieli okazję posłuchać interpretacje pieśni Mahalii w wykonaniu Magdy Piskorczyk, która wystąpi ze swoim zespołem w poszerzonym składzie. Magda ma swoim koncie sporo muzycznych sukcesów, wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej, polecamy!


"W październiku 2011 roku przypadała setna rocznica urodzin Mahalii Jackson. Z tej wyjątkowej okazji Magda Piskorczyk przygotowała album zatytułowany „Mahalia” i program koncertowy, zawierający interpretacje pieśni znanych z repertuaru Królowej Gospel. "Come on Children, Let's Sing", "Lord, Search My Heart", "Trouble of the World", "Keep Your Hand on the Plow" czy "Go Tell It on the Mountain" to tylko niektóre z wielu pieśni, które dzięki Mahalii Jackson stały się bliskie milionom ludzi na całym świecie.

Niewątpliwie zaczarowały także Magdę Piskorczyk, która zaaranżowała je na swój sposób, nawiązując do pięknej i starej tradycji gospel, gdzie radość i żywiołowość przeplatają się z żarem modlitwy i głęboką refleksją. Wielokrotnie Magda śpiewała pieśni gospel w Polsce, w Niemczech, w Szwecji, na Węgrzech i we Francji. W 2008 roku dała szereg koncertów z zespołem w Liverpoolu w ramach festiwalu City Sings Gospel, także w trakcie Festiwalu Hope Street oraz koncertu finałowego w Metropolitan Cathedral, transmitowanego przez BBC.

Magda wystąpi z wyjątkowo liczną grupą muzyków: ze swym zespołem w poszerzonym składzie: Aleksandra Siemieniuk - gitary, Stanisław Witta - instrumenty klawiszowe, Roman Ziobro - kontrabas, Maksymilian Ziobro - perkusja, Adam Rozenman - perkusjonalia oraz chórem Gospel Band: Magdalena Supeł (aranżacje chóru, alt), Małgorzata Stępień (sopran), Joanna Mews (mezzosopran), Mariusz Odwarzny (tenor), Michał Mielczarek (tenor). Charyzmatyczna wokalistka; żywiołowy, radosny, tradycyjny afro-amerykański gospel z pięknymi pieśniami o bogatej historii; szczypta refleksyjnych ballad; swingująca sekcja rytmiczna; bogate brzmienia gitar i instrumentów klawiszowych oraz towarzyszący chór Gospel Band to tylko część atrakcji, które czekają na widzów i słuchaczy.

Magda Piskorczyk to wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, "czarnym" głosem, dwukrotna półfinalistką międzynarodowego konkursu IBC w Memphis, pięciokrotnie wybierana Wokalistką Roku przez czytelników kwartalnika "Twój Blues". Nazwana we Francji "la voix noire et au costume blanc" (czarny głos w białym kostiumie). Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej."


Co? MAGDA PISKORCZYK W HOŁDZIE MAHALII JACKSON
Gdzie? Ośrodek Kultury Ochoty, sala widowiskowa - ul. Radomska 13/21, Warszawa
Kiedy? 14.12 , 19:00
Wjazd? 40zł
Linki:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza