czwartek, 15 listopada 2012

WIELKI FINAŁ 10 EDYCJI WBW FREESTYLE BATTLE

Już 23 listopada w warszawskim klubie Proxima odbędzie się Wielka Bitwa Warszawska 2012. Będzie to finał 10 edycji WBW czyli najważniejszej w kraju imprezy typu freestyle battle. Tegoroczny finał został poprzedzony czterema turniejami eliminacyjnymi, które od końca września odbywały się w klubach usytuowanych w 4 różnych warszawskich dzielnicach. Awans do wielkiego finału wywalczyło ośmiu najlepszych zawodników. Co ciekawe po raz pierwszy w historii w finale zabraknie reprezentanta Warszawy. Skład finału wydaje się najmocniejszy od lat co jest gwarancją wielkich emocji jak przystało na jubileuszową edycję WBW.


WBW 2012 - WIELKA BITWA WARSZAWSKA
WIELKI FINAŁ 10 EDYCJI WBW FREESTYLE BATTLE
data: 23 LISTOPADA 2012 (piątek) start 20:00
miejsce: Klub PROXIMA - Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 99

ośmiu najlepszych MC wyłonionych w eliminacjach:
* BONEZ (Łódź)
* CZESKI (Strzelce Opolskie)
* EDZIO (Gdańsk)
* FILOZOF (Dęblin)
* KOT (Lublin)
* QUEBONAFIDE (Ciechanów)
* TYMIN (Sosnowiec)
* YMCYK (Radzionków)

prowadzenie: MUFLON & DJ GRUBAZ

jury: DOLAR, ESKOBAR, FLINT, PROCEENTE

BILETY: 19,99 PLN (do 15.11) | 25,00 PLN (od 16.11 do 22.11) | 29,99 PLN (w dniu imprezy)
przedsprzedaż: www.bilety.wbw.pl i www.hiphopshop.pl/BILETY/

LOTERIA BILETOWA - do wygrania darmowe wejściówki! >>>
https://www.facebook.com/WielkaBitwaWarszawska/app_182222305144028

KOSZULKI WBW 2012 - www.sklep.wbw.pl

więcej o WBW:
www.wbw.pl
www.youtube.com/WBWTV
www.facebook.com/WielkaBitwaWarszawska
--------------


FREESTYLE RAP - słowna improwizacja, czyli rymowanie bez wcześniejszego przygotowania. Innymi słowy jest to sztuka składania rymów na poczekaniu. Największe emocje towarzyszą freestyleowym bitwom, czyli słownej rywalizacji raperów, którzy stając naprzeciw siebie na scenie pojedynkują się na rymy, próbując udowodnić swoją wyższość nad rywalem.

WBW to odbywająca się cyklicznie raz do roku impreza, podczas której wyłaniany jest najlepszy freestyle'owy MC w kraju. W ramach turnieju do pojedynków na słowa stają zawodnicy z całej Polski. O wynikach rozgrywanych bitew rozstrzyga jury w skład którego wchodzą autorytety w dziedzinie freestyle'u. Swoje zdanie poprzez odpowiednio głośny aplauz wyraża też publiczność znajdująca się w klubie, co może odpowiednio umotywować lub zdeprymować pojedynkujących się zawodników. Wielki finał WBW zawsze poprzedzony jest serią imprez eliminacyjnych, podczas który wyłaniani są najlepsi zawodnicy, którzy zostaną dopuszczeni do walki o Pas Mistrza.

Hip-Hopowe bitwy, podczas których raperzy stają naprzeciw siebie na scenie próbując udowodnić swoją wyższość nad rywalem wywołują prawdziwy entuzjazm wśród publiczności. Konfrontacja oryginalnych i niepowtarzalnych stylów skutkuje niesamowicie widowiskowym zderzeniem indywidualności. Od początku istnienia kultury Hip-Hop jej przedstawiciele próbowali wyróżnić się i udowodnić swoją wyższość nad konkurentami. To właśnie formuła bitwy (battle) pozwala im na to od wielu lat dzięki czemu jest najbardziej interesującą i entuzjastycznie przyjmowaną przez publiczność formą artystycznej rywalizacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz