piątek, 23 listopada 2012

RUN ART PROGRESS

W dniach 16-19 listopada 2012 w jednym z mieszkań na terenie stolicy Dolnego Śląska zebrała się grupa znajomych. Wynikiem spotkania wrocławsko - kieleckiego kolektywu stało się połączenie sił przed mikrofonem. Dzięki wspólnej pasji do hip-hopu oraz w wyniku współpracy przez trzy pełne dni w ramach RUN ART PROGRESS zarejestrowano kilkanaście kawałków w różnej stylistyce.


Przez mieszkanie Mellci i Kuby, które stało się wówczas centrum dowodzenia projektu przewinęło się dwadzieścia-kilka osób. Większość z nich zostawiło swój ślad. Czasem w formie beatboxu, czasem skreczu, częściej rapu. Efektem będzie mixtape na autorskich bitach Vu i Szustego, którzy sprawowali pieczę nad projektem.

Wszystko zaczęło się miesiąc wcześniej, kiedy Szusty i Vu wpadli na pomysł wyprodukowania płyty, na której udzielą się ich znajomi powiązani z rapem. W założeniu projekt miał trwać 3 dni i odbyć się za miesiąc w mieszkaniu Kuby i Mellci we Wrocławiu (dysponujących sprzętem i warunkami). Na tę domówkę wpaść mieli również znajomi Vu z Kielc. Tak też się w końcu stało.


Na domówce puszczano wcześniej przygotowane i udostępnione bity, uruchamiano burzę mózgów, wymyślano temat, po czym pisano zwrotki. Nie obyło się jednak również bez wcześniej przygotowanych tekstów. Sesja nagraniowa w zasadzie była jedna, ale trwała pełne trzy dni. Kuba, naczelny realizator projektu bez słowa narzekania obsługiwał nagrywki. On też zajął się również mixem i masteringiem całego zebranego materiału.
Efekt?
Na razie jako przedsmak do całości prezentujemy pierwszy singiel na bicie Vu pt. "Przekaż". W utworze tym pojawili się Brajan, Biniu, Vu, Gacek, Toma Sens, Tomsonowski i Mellcia.
Premiera? Kolejne single? Klip? Cokolwiek?
Więcej informacji wkrótce...


INFO
Produkcja: Vu, Szusty
Rap: Vu, Szusty, Koro, Biniu, Mellcia, Tomson, Toma Sens, Gacek, Brajan, Ketez, Kajak
Beatbox: Harnaś
Gramofony: Dj Endless
Mix, mastering: Kuba

FanPage: TU

Singiel do przesłuchania: TU

Autor: Mellcia

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza