piątek, 12 października 2012

Onar – To jest już moje (Soulpete remix) – teledysk

Przed Wami teledysk do numeru "To jest już moje", pochodzący z remix albumu "Przemytnik Emocji", wykonanego przez Soulpete'a. Limitowana edycja płyty, dostępna w pakiecie z wersją standardową (2 oddzielne digipacki) tylko na http://www.preorder.pl.


Zdjęcia: Paweł Poździk, Dawid Branecki
Montaż: sensi&

Więcej info o płycie:

Po roku od premiery ostatniej płyty, Onar - połowa legendarnego Płomienia 81, współtworzonego z Pezetem, wraca z nowym materiałem. Dziesiąty legalny album w dyskografii rapera, o wymownym tytule "Przemytnik Emocji" to swego rodzaju kontynuacja drogi obranej na ostatnim krążku warszawskiego MC.


Nieprzypadkowo album ukazuje się późną jesienią, gdyż klimatem nawiązuje właśnie do tej pory roku. Artysta, jako weteran gatunku, postawił na przekaz i spójność. Czasy beztroski dawno minęły. Onar wcielając się w rolę tytułowego "przemytnika" nie boi się mówić o swoich emocjach, o rzeczach drażliwych i trudnych. Płyta przepełniona jest, często smutnymi, przemyśleniami wykonawcy.

Raper na płycie tworzy zarysy świata widzianego z własnej perspektywy. Głównym celem jest skłonienie słuchacza do refleksji, od pierwszej, aż do ostatniej minuty. Brzmienie pozostało raczej surowe, mocno klasyczne. Onar zadbał o to, by każda jego linijka nie była przypadkowa i tworzyła kolejny element układanki świadczącej o dojrzałości "Przemytnika Emocji". Wieloletnie doświadczenie pozwoliło mu na swobodne operowanie słowem i osiągnięcie z góry zamierzonych celów. Tym sposobem udaje mu się balansować między euforią -- a rozczarowaniem, miłością - a złością, przeradzającą się momentami w nienawiść. Cały "pakiet emocji" przekazuje w przystępny sposób, unikając grafomanii, co sprawia, że każdy świadomy odbiorca rapu, odnajdzie tu cząstkę siebie.

Gościnne zwrotki dograli: Sitek, Paluch, Te-Tris, Ekonom (Fenomen) oraz Hudy HZD (Diil Gang). Za muzykę odpowiadają najwyższej klasy producenci: Złote Twarze, NNFOF, Eljot i Pokerbeats. Nie można zapomnieć w tym wypadku o DJ-ach, którzy jak przystało na klasyczny hip-hopowy album, odegrali tu szczególną rolę. W przemycaniu emocji uczestniczyli: Dj Ike, Dj Steez, Dj Noriz oraz Dj Jarzomb, którzy w mistrzowski sposób uzupełnili stronę liryczną, za którą odpowiada już sam Onar.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza