piątek, 12 października 2012

JESTEŚ BOGIEM polskim hitem frekwencyjnym roku!

Kolejny rekord na koncie „Jesteś Bogiem”. W zaledwie trzy tygodnie od premiery obraz Leszka Dawida osiągnął lepszy wynik frekwencyjny niż nominowane do Oscara „W ciemności”, stając się najpopularniejszym polskim filmem 2012 roku. Historię „paktu przy dźwiękach głośnika" obejrzało już 1 237 455 widzów.

 

Od czasu imponującego pierwszego weekendu (trzecie najlepsze otwarcie polskiego filmu na przestrzeni ostatnich 20 lat!) „Jesteś Bogiem” urasta na prawdziwy fenomen krajowego kina. Obraz Leszka Dawida to już nie tylko najchętniej oglądana produkcja w Polsce, ale – za sprawą fantastycznej frekwencji – najpopularniejszy polski film bieżącego roku. Lepiej w kinach w 2012 poradziły sobie tylko „Madagaskar 3”, który zgromadził 1 694 066 widzów i „Epoka lodowcowa 4” (1 525 152 widzów). Na czwartą lokatę w zestawieniu hitów tego roku spadł nominowany do Oscara film Agnieszki Holland „W ciemności” (1 178 933 widzów). Dystrybutorem „W ciemności” i „Jesteś Bogiem” jest Kino Świat, w 2011 i 2012 roku uhonorowany nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla najlepszego dystrybutora polskiego filmu.

„Jesteś Bogiem” to porywająca historia trójki założycieli zespołu Paktofonika, którzy - zawiązując „pakt przy dźwiękach głośnika" - nie podejrzewali, że staną się głosem kolejnych pokoleń młodych Polaków. W obsadzie najzdolniejsi aktorzy nowego pokolenia, nagrodzeni w Gdyni – Marcin Kowalczyk jako Magik (nagroda za profesjonalny debiut aktorski), Dawid Ogrodnik w roli Rahima (nagroda za drugoplanową rolę męską) i Tomasz Schuchardt (znany z „Chrztu" i „Yumy", nagroda za drugoplanową rolę męską) jako Fokus. Wspierają ich między innymi: Marcin Dorociński (Złote Lwy Festiwalu w Gdyni za role w „Róży” i „Rewersie”), Przemysław Bluszcz („Zero”, „Yuma”) i Arkadiusz Jakubik („Dom zły”). Obraz „Jesteś Bogiem” jest produkcją studia Kadr.

Film ma już 240 tysięcy fanów na Facebooku, jego zwiastun w serwisie Youtube zanotował już blisko 1,7 miliona odsłon, zaś teledysk promujący „Jesteś Bogiem” – zobaczyło ponad 520 tysięcy osób w zaledwie trzy tygodnie. I liczby te stale rosną!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza