piątek, 14 września 2012

W sieci dostępny jest wideo-wywiad z Tomaszem Schuchardtem, gwiazdą „Jesteś Bogiem”.

„Zapraszam na ten film wszystkich, którzy szukają dialogu, porozumienia i nowych, nieznanych stron życia.” – mówi Tomasz Schuchardt, któremu kreacja Fokusa w „Jesteś Bogiem” przyniosła nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę męską na tegorocznym festiwalu w Gdyni. Porywająca historia zespołu Paktofonika zagości w kinach 21 września. 


Chociaż twórcy „Jesteś Bogiem” przymierzali Schuchardta do dwóch ról - Magika i Fokusa, on sam brał pod uwagę wyłącznie jedną ewentualność. „Jak popatrzyłem w lustro i przeanalizowałem to sobie w głowie, to od razu powiedziałem, ze z tym Magikiem to jakiś wygłup, ale zagrać Fokusa – bardzo chętnie.” Swojego wyboru żałować nie może, bo przyniósł mu nagrodę w Gdyni. A Magik? Ten – jak twierdzi aktor - był na planie razem z ekipą. „Ja wierzę w taką obecność. Nazywam ją energią. On tam musiał być, bo bez niego nic by się nie udało.”

Jesteś Bogiem” to porywająca historia trójki założycieli zespołu Paktofonika, którzy - zawiązując „pakt przy dźwiękach głośnika" - nie podejrzewali, że staną się głosem kolejnych pokoleń młodych Polaków. W obsadzie najzdolniejsi aktorzy nowego pokolenia, nagrodzeni w Gdyni – Marcin Kowalczyk jako Magik (nagroda za profesjonalny debiut aktorski), Dawid Ogrodnik w roli Rahima (nagroda za drugoplanową rolę męską) i Tomasz Schuchardt (znany z „Chrztu" i „Yumy", nagroda za drugoplanową rolę męską) jako Fokus. Wspierają ich między innymi: Marcin Dorociński (Złote Lwy Festiwalu w Gdyni za role w „Róży” i „Rewersie”), Przemysław Bluszcz („Zero”, „Yuma”) i Arkadiusz Jakubik („Dom zły”).

 Klip zawiera premierowe fragmenty filmu, który zagości w kinach 21 września.

Wywiad można obejrzeć na kanale KINO ŚWIAT na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=mIEsBCQ_IYY

Klip w wersji do pobrania znajduje się również na naszym ftp:
ftp://ftp.kinoswiat.pl/FILMY2012/JESTES_BOGIEM/EPK%20Tomasz%20Schuchardt/
(kino, kino)

Obraz „Jesteś Bogiem” jest produkcją studia Kadr.

"Kapitalny!" FILM
"Najlepszy film festiwalu w Gdyni" KINO
"Magnetyczny!" THE HOLLYWOOD REPORTER
"Zostaje w głowie" GAZETA WYBORCZA
"Warto było czekać dekadę!" WP.PL

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza