wtorek, 21 sierpnia 2012

Rayfish Footwear - Wyhodowane na płaszczce

Rayfish Footwear oferuje klientom scustomizowane buty ze zmodyfikowanej genetycznie skóry płaszczek. Nowa marka butów, Rayfish Footwear nie zatrzymała się na popularnej wśród innych marek obuwniczych, schematycznej customizacji. Rayfish Footwear oferuje obuwie oryginale nie tylko ze względu na wygląd, ale i proces produkcji.


Kolorowe i wyjątkowo wzorzyste tenisówki wykonane są ze skóry płaszczki, której wzory klienci wybierają sami. – Zwykli ludzie nie byliby wstanie stworzyć wymarzonego wzoru z DNA – mówi dr Raymond Ong, szef Rayfish - Stworzyliśmy więc narzędzie do projektowania, które pozwoli konsumentom wymyślać wzory, które rzeczywiście możemy odtworzyć na płaszczce – dodaje.


Do wyboru mamy 29 wzorów i 9 typów skór morskich ryb. Możliwości wyboru wydają się nieskończone. Naukowcy zaznaczają jednak, że niemożliwe jest wyhodowanie na rybie skomplikowanego kształtu lub loga. Tworzenie wzorów polega bowiem na łączeniu i mieszaniu DNA istniejących zwierząt. Zamówiona przez nas formuła może nieco różnić się od wyhodowanego na prawdziwej rybie wzoru. Jednak jak zapewniają producenci, te różnice są minimalne.Sprzedaż bio customowych modeli ruszy jeszcze w tym roku. Za wyhodowanie najmniej skomplikowanego modelu będziemy musieli zapłacić od 1800 dolarów. Jednak wcześniej każdy z nas musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto poświęcać skórę płaszczek dla niekonwencjonalnie wyglądającej pary trampek?


Znane są tez doniesienia że przy obecnym stanie techniki nie da się osiągnąć takiego efektu. A jak ty myślisz jest to możliwe?

1 komentarz: