wtorek, 7 sierpnia 2012

„Radio Pezet prod. Sindey Polak” - Zapowiedź

Paweł Kapliński, znany pod pseudonimem Pezet, jest twórcą kultowych na polskiej scenie hip-hopowej albumów i singli. Razem ze szkolnym kolegą - Marcinem Doneszem, pseudonim Onar - założył zespół Płomień 81. Wspólnie nagrali 3 albumy.  W 2002 r. ukazał się pierwszy album solowy Pezeta zatytułowany Muzyka klasyczna. Za wydany w 2004 roku album Muzyka poważna, zrealizowany z Mikołajem "Noonem" Bugajakiem uzyskał nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku HIP-HOP / R & B. Kolejną nominację Pezet otrzymał za solowy album pt. Muzyka rozrywkowa.
 

Jest autorem pozycji klasycznych polskiego rapu – „Seniorita”, „Ukryty w mieście krzyk”, „Gdyby miało nie być jutra” czy „Noc i dzień” .

Pezet jest najpopularniejszym polskim raperem w serwisie Facebook gdzie zgromadził ponad 450 tys. fanów. Był prezenterem programu Rap Fura emitowanego na antenie stacji telewizyjnej VIVA Od 2010 roku prowadzi wytwórnię muzyczną Koka Beats, jest także właścicielem marki odzieżowej Koka. W 2011 roku został sklasyfikowany na szczycie listy 30 najlepszych polskich raperów wg magazynu Machina. Długo oczekiwany, nowy studyjny album Pezeta ukażę się 4 września 2012. Płyta będzie zatytułowana „Radio Pezet  prod. Sindey Polak”

Cała płyta inspirowana jest sceną brytyjską, muzyką grime i dubstepem. Wydawnictwo to z pewnością będzie powiewem świeżości nie tylko na polskiej scenie hip-hopowej, ale również idealnie wpisze się w panujące na światowych listach przebojów trendy.

Album zapowiadają utwory :

„Co mam Powiedzieć”
(http://www.youtube.com/watch?v=Ze7H_MEQVb8)

„Noc jest dla mnie”
(http://www.youtube.com/watch?v=GEiRs0hmFBM)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza