środa, 15 sierpnia 2012

One Love Sound Fest 2012

Dziewiąta już edycja One Love Sound Fest odbędzie się we Wrocławiu 17 listopada 2012. Festiwal na przestrzeni ośmiu lat rozwinął się w największy halowy festiwal muzyki reggae w Europie!


Festiwal odbywa się we wspaniałych, modernistycznych wnętrzach wrocławskiej Hali Stulecia, która może pomieścić nawet 12 tysięcy osób. Podczas poprzedniej edycji w Hali Stulecia bawiło się blisko dziesięć tysięcy ludzi! Profil artystyczny One Love Sound Fest zdecydowanie przełamuje panujące schematy festiwalowe. Tradycyjnie już, na tegoroczny festiwal zaproszono wielu zagranicznych wykonawców. Artyści ci zaprezentują najświeższe, najbardziej ambitne i ekscytujące projekty z całego świata. Festiwalowa publiczność może zatem spodziewać się prawdziwej uczty dźwięków reggae, roots, dub, ragga, dancehall, world music a także cyfrowych eksperymentów. Muzyka i płynące zewsząd pozytywne wibracje powodują, że nie wolno tej imprezy przegapić.

One Love Sound Fest
rozgrzeje Wasze serca i nie pozwoli spokojnie usiedzieć w ten niezwykły, listopadowy wieczór. 17 listopada każdy miłośnik dobrej muzyki obowiązkowo powinien przybyć do Wrocławia na jedną z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce!

Zapraszamy na stronę internetową Festiwalu www.onelove.pl i profil na Facebooku www.facebook.com/one.love.wroclaw . Tam poznacie szczegóły Festiwalu. Pierwsi artyści już niebawem!

LINEUP

:: Mains Stage::

- MAX ROMEO (Jamajka)
Max Romeo (właściwie Maxwell Livingston Smith) urodził się 22 listopada 1947 roku w Saint Ann na Jamajce. Od swojego debiutu w 1966 roku Max Romeo stworzył swój oryginalny muzyczny styl, wydał wiele albumów i wystąpił na scenach czxterech kontynentów. W 2004 nagrał „Little Time 4 Jah” w legendarnym studio TUFF Gong, w Kingston. Albumowi posłużyła solidna produkcja SPLIT HUNT. Dzięki bezkompromisowym brzmieniom i czystym dźwiękom uznawany jest za jedno z lepszych wydawnictwo Maxa Romeo. Trasa Koncertowa po „Little Time 4 Jah” cieszyła się ogromną popularnością. Zagrał wówczas na ponad 37 koncertach w największych miastach Europy. Od tego czasu organizowane są regularne trasy Artysty po Europie

- Marika (Polska)
Polska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu.
Dzieliła scenę z takimi gwiazdami, jak Erykah Badu, Wyclef Jean, Missy Elliott, Sean Paul, Gentleman, Macy Gray. Okrzyknięta została Pierwszą Damą Polskiego Dancehallu! Występowała na największych, krajowych festiwalach związanych z kulturą reggae (m.in. Ostróda Reggae Festival, Bielawa Reggae Festival, Reggaeland) oraz na ogólnopolskich festiwalach piosenki (Sopot, Opole). Wielokrotnie reprezentowała Polskę, uczestnicząc w różnego rodzaju wydarzeniach, które miały na celu promocję naszego kraju (m.in. FESTIVAL Nova Polska / Francja, FESTIVAL EURO REGGAE FEST 2009 / USA, WORLD EXPO 2010 / Shanghai).
Na koncie ma albumy solowe: Plenty 2008, So remixed 2009, Put Your Shoes On/Off 2010 (podwójny album), singiel Moje serce 2007 i liczne gościnne udziały.

-Mr. Vegas (Jamajka)
Mr. Vegas to jedna z najbardziej uznanych i popularnych postaci współczesnej jamajskiej sceny dancehall. Prawdziwy gwiazdor, znany ze współpracy m.in. z Seanem Paulem czy Shaggy’m.
W 2012 roku wydał swój najnowszy podwójny album „Sweet Jamaica” dedykowany 50. rocznicy uzyskania przez Jamajkę niepodległości. Pierwszy z krążków tego wydawnictwa zawiera zaskakujące covery klasyków early reggae i rocksteady (m.in. Desmonda Dekkera czy Toots & The Maytals). Druga płyta w zestawie to dancehall. Nad całością produkcji czuwali Steely&Clevie, Kirk Bennett oraz członkowie grupy C-Sharp. Podczas koncertu na One Love Sound Fest Mr. Vegas z pewnością porywie publikę niesamowicie elektryzującym show!

-QUEEN IFRICA (Jamajka)
Queen Ifrica (Fyah Muma)- wokalistka reggae pochodząca z Montego Bay na Jamajce. Córka legendy ska - Derricka Morgana. Z korzeniami mocno osadzonymi w wierze rasta, Queen rozkwitła jako jeden z najlepszych twórców kultury muzycznej reggae. Podbiła fale radiowe hitami takimi jak “Randy”, “Jus my Brethren”, “Below the Waist” czy “Daddy”. Szybko zaczęły się o nią upominać największe festiwale na świecie, na których później zagrała (Summerjam, Sierra Nevada World Music Festival, Bob Marley Festiwal, Reggae on the River w Kalifornii czy Reggae Sundance Festival w Holandii). O tym jak Queen Ifrica brzmi na żywo przekonacie się już 17 listopada we wrocławskiej Hali Stulecia podczas pierwszego koncertu Ifric’i w Polsce!

-More info soon

:: Soundystem Stage ::

- Overproof Soundsystem (Wielka Brytania)
Historia Overproof Soundsystem rozpoczęła się w 1998 roku jako cykl comiesięcznych imprez klubowych “Overproof” w klubie Medicine Bar w Birmingham w Anglii. Odpowiedzialni za te początki są Richard „DJ Lick” Whittingham (Different Drummer, Rockers Hi Fi) Adam Regan (Leftfoot) oraz dubowy duet z Birmingham – Groove Corporation.

- Herbalize It (Holandia)
Historia Herbalize It zaczyna się w 1995 roku, kiedy z Jamajki wraca założyciela sound systemu- Stefa. W 1998 roku dołącza do niego Sultan, DJ z rodzinnego miasta ekipy, Enschede. W przeciągu najbliższych paru lat do składu zaproszeni zostają Daddy Jim i Jam Master a.k.a. D1, który zostaje głównym selektorem ekipy. Od tego czasu Herbalize it zaczyna dominować holenderską scenę.

- Dancehall Masak-Rah (Polska)!
Dancehall Masak-Rah hołduje zasadzie „żyj szybko, melanżuj do bólu, umieraj staro”. Ich imprezy pełne są dynamicznych zwrotów akcji, hermetycznego poczucia humoru, niewybrednego słownictwa, oraz nieskoordynowanych kroków tanecznych.

-Silly Walks Discotheque (Niemcy)
Silly Walks Discotheque to jeden z fundamentalnych, pionerskich niemieckich sound systemów. Został założony w Hamburgu w 1991 roku przez Olivera Schradera (selektor) oraz Davida Meyera (inżynier dźwięku).
Do późnych lat 90-tych integralną częścią ich załogi był występujący na imprezach w charakterze MC Tilmann Otto, znany również jako Gentleman. Wkrótce dołączył MC Joscha Hoffmann.
Silly Walks mieli duży wpływ na europejską scenę reggae swoimi klasycznymi wydawnictwami jak ich wspólny album z Patrice „Silly Walks meets Patrice“ oraz dziesiątkami wydawanych przez nich singli z udziałem takich wokalistów jak Gentleman, Capleton, Tanya Stephens, Jan Delay, Max Herre, Turbulence, Lutan Fyah.

More info soon
TICKETS

Bilety można zakupić przez stronę internetową www.onelove.pl oraz w sieci sprzedaży Biletin, Eventim, Ticketpro i Ticketportal (wykaz punktów sprzedaży znajdziecie na stronie internetowej www.onelove.pl w zakładce bilety).

Bilety na One Love Sound Fest 2012:
Promocyjna cena do 31.08.2012 - 69 zł
01.09-30.09.2012 - 79 zł
01.10-31.10.2012 - 89 zł
01.11-16.11.2012 - 99 zł
w dniu Festiwalu 17.11.2012 - 120 zł

Bilety Golden VIP Ticket*:
Promocyjna cena do 30.09.2012 - 130 zł
01.10-31.10.2012 - 140 zł
01.11-16.11.2012 - 150 zł
w dniu Festiwalu 17.11.2012 - 170 zł

*Golden VIP Ticket – to limitowana seria biletów, które upoważniają do wstępu do strefy Golden VIP Ticket z lożą umiejscowioną na balkonie widokowym z widokiem na scenę główną. Ponadto Golden Vip Ticket gwarantuje każdemu posiadaczowi: opaskę identyfikacyjną na strefę VIP, 3 kupony na piwo Grolsch (dla osób niepełnoletnich kupony na napoje), kupon na napój energetyczny oraz smycz One Love Sound Fest. Ilość biletów Golden VIP Ticket ograniczona!
One Love Sound Fest 2012
17 listopada 2012
Wrocław, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

Największy halowy festiwal reggae w Europie!

www.onelove.pl
www.facebook.com/one.love.wroclaw


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza