piątek, 24 sierpnia 2012

Inny Paryż – „From Paris with luv”

Corentin Sauvage jest urodzonym w latach 80-tych francuskim fotografem. Dotychczas jego zdjęcia powstawały głównie w czasie podróży po Ameryce Południowej i Afryce. Teraz zaś wraz z filmowcem Eduardo Roman’em stworzyli projekt „From Paris with luv”, którym składają hołd ich rodzinnemu miastu - Paryżowi. 


Inspiracją do jego powstania był film „Paris, je t'aime”, w którym różni twórcy krótko pokazywali wybraną przez siebie część miasta. Przedsięwzięcie Sauvage’a i Roman’a stanowi dla niego pewną alternatywę. Pokazuje miasto od strony, której nie widzą nie tylko turyści odwiedzający „Miasto Świateł”, ale i wielu jego mieszkańców. Fotografie i filmy ukazują nie błyszczący płaszczyk, a prawdziwe wnętrze i duszę miasta - stare, opuszczone fabryki, magazyny, tunele i stacje metra, wewnątrz których i na których ścianach można znaleźć prawdziwe skarby.


Pod adresem http://www.corenti..... znajdziecie interaktywną mapkę miasta z zaznaczonymi punktami, oznaczającymi obfotografowane i sfilmowane miejsca. Niestety jest ich nie wiele, ale może kiedyś pojawi się ich więcej. Klikamy i zwiedzamy. Część obiektów oprócz zdjęć i filmów posiada krótki opis. Dla osób nie znających języka francuskiego (jak niestety m.in.dla mnie) może stanowić trudność brak innej wersji językowej strony. Ja przynajmniej takiej nie znalazłem. O ile z tekstami można sobie od biedy poradzić, korzystając z meine Lebie - gogole translate, to z filmami już tak łatwo nie jest.  Obejrzeć jednak zawsze warto. Enjoy!

FDe.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza