wtorek, 31 lipca 2012

HOT 5 notowanie miesiąca - lipiec 2012

Rozpoczynamy nowy cykl wpisów podsumowujących ostatni miesiąc. Znajdziesz tu listę pięciu najchętniej czytanych w ostatnim miesiącu postów. W pierwszym podsumowaniu sporo miejsca, bo aż trzy pozycje zajmuje Nike ze swoimi air max'ami. Znajdziesz tu też wywiad z twórcami filmu o warszawskim hip-hopie oraz informację że szukamy redaktorów.

1. Air Max 90 1990

Model Air Max 90 stanowił ewolucję rewolucyjnych rozwiązań Nike. Chociaż Tinker nie wprowadził w nim żadnych poważnych zmian, umieścił w nim zamkniętą w szkieletowej konstrukcji większą poduszkę gazową, dzięki czemu jasne było, co napędza to arcydzieło. Po dokonaniu prawdziwej rewolucji przy okazji stworzenia pierwszych butów Air Max, projektant nie chciał po raz kolejny zmieniać świata nowym modelem Nike. "Biegacze są kreatywni" twierdził, i nie mówił też o polityce. Biegacze nie chcą żeby ktoś mieszał się do spraw związanych z ich butami jeśli im już odpowiadają. Kiedy pracownicy firmy rozmawiali z biegaczami usłyszeli jednogłośnie "Nic nie zmieniajcie".


Dowiedz się więcej

2. "Nie sprzedaliśmy się i nie mamy takiego zamiaru" - rozmowa z twórcami "Filmu o warszawskim hip-hopie"

Od lata 2011 roku powstaje amatorski film dokumentalny o warszawskim hip-hopie. Premiera ma się odbyć do końca 2012 roku. Tworzony jest z pasji i dla zajawki przez młodych ludzi, dla których pieniądze nie mają wartości. Sprawdźcie, co mają do powiedzenia jego pomysłodawcy i realizatorzy.


Dowiedz się więcej

3. Nike Air Max 90 Laser Blue


Air Max 90 Laser Blue w połowie września trafiły na azjatycki rynek. Niebawem trafią na rynek europejski więc i My będziemy mogli się cieszyć tym długo oczekiwanym modelem. Air Max 90 Laser Blue będzie można nabyć w Warszawskim Dr. Sneaker.


Dowiedz się więcej

4. Air Max 1 1987

Pierwsze buty Air Max niemalże stały się przyczyną zwolnienia legendarnego projektanta Tinkera Hatwielda. Wpadł on na radykalny pomysł - system Visible Air, dzięki któremu ludzie mogli by zobaczyć, co jest w środku buta. Od czasu wprowadzenia systemu Air, technolodzy Nike sprawiali że but stale ewoluował, dzięki zwiększaniu rozmiarów poduszek Air i wprowadzeniu złożonych rozwiązań konstrukcyjnych. Tinker uważał, że technologia Air powinna stać na pierwszym miejscu, że "powinniśmy pokazać ludziom naszą technologie". "Poza tym poduszka Air była tak duża, że można było wyciąć otwory z boku podeszwy środkowej buta, które dawały poduszce Air możliwość lepszego zginania." Na początku ludzie w Nike niechętnie patrzyli na ten pomysł, ale jak zwykle w Nike podjęli ryzyko i spróbowali.


Dowiedz się więcej

5. Szukamy redaktorów!

Uwielbiasz hip-hopowy klimat? Jesteś aktywną osobą, chcącą ciekawie spędzać czas a do tego zbierać cenne doświadczenie? Pokaż że kultura podwórka to zajebista sprawa - zostań redaktorem!


Dowiedz się więcej

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza