poniedziałek, 23 lipca 2012

"63 dni z życia Warszawy" - graffiti jam i gra miejska

Już w najbliższy weekend, tj. 28-29 lipca, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz TRUEST, zapraszają na „63 dni z życia Warszawy” - grę miejską i Graffiti Jam w In-City! Komiksy, murale, gry miejskie – w taki sposób Muzeum uczy młode pokolenie historii Polski. Tym razem będziemy malować ogromne powstańcze graffiti – w hołdzie tym, którzy walczyli na ulicach Warszawy. Zapraszamy do poznania 63 niezwykłych ludzi i ich niezwykłych historii – zaprasza Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.


JAM:

28 lipca (sobota) na ulicy Siedmiogrodzkiej (róg Karolkowej) najlepsi polscy artyści graffiti i streetart stworzą wspólną pracę w hołdzie 63 Powstańcom.

Jeśli chcesz wziąć udział w tworzeniu pracy o powierzchni 400m kw., prześlij swoją dowolną pracę graficzną na truest@truest.pl i weź udział w eliminacjach do „Graffiti Jam w In-City”!

start: 12.00 | In-City | Siedmiogrodzka/Karolkowa

GRA MIEJSKA:

29 lipca (niedziela) Poznaj mieszkańców Warszawy sprzed kilkudziesięciu lat!

„63 dni z życia Warszawy” to wybrane 63 nieznane opowieści o Warszawie 1944 roku, widzianej oczami muzyków, plastyków, aktorów, architektów, poetów i pisarzy. To wyjątkowa gra miejska o zwykłych-niezwykłych warszawiakach. Jej uczestnicy poznają mieszkańców Warszawy sprzed kilkudziesięciu lat i będą postawieni przed zadaniem powiązania losów odnalezionych bohaterów.

Spotykając się ze spojrzeniem człowieka uchwyconym w ekstremalnej sytuacji wojny, uczestnicy gry będą musieli wykazać się wrażliwością, zdecydowaniem, spostrzegawczością, wyobraźnią i odrobiną refleksji nad życiem. Co myślał „Kris”, gdy przemykał ostrzeliwaną Szpitalną z Leicą w kieszeni? Co powiedział Brzechwa, gdy przeczytał scenariusz powstańczej szopki napisany przez młodziutką „Krystynę”? Do kogo biegł za barykadą „Jaglarz” chroniąc swój skarb - akordeon? O czym marzył „Antonio” ściskając w dłoni kamerę?

start: 11.00 | In-City | Siedmiogrodzka/Karolkowa

Organizator: Muzeum Powstania Warszawskiego

Autor idei: Grzegorz Forin Piwnicki

Organizacja Jamu: TRUEST

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza