poniedziałek, 21 maja 2012

Reebok Betwixt - Sneakersy zaprojektowane przez pięć inspirujących kobiet z różnych stron świata

Pięć inspirujących ambasadorek, powiązanych ze światem sztuki, mody, muzyki i mediów, wybrano nie tylko ze względu na ich ducha przedsiębiorczości, lecz także z powodu pozytywnego wpływu, jaki wywierają one na życie innych. Osiągnąwszy wspaniałe kariery, pracują także, aby pomóc i wspierać inne kobiety, dzielić się z nimi posiadaną wiedzą oraz narzędziami niezbędnymi do osiągnięcia wyznaczonych celów. Poprzez ciężką pracę i determinację, ambasadorki uosabiają poświęcenie i zaangażowanie marki Reebok we wspieranie kobiet.


Firma Reebok jest czołową marką, dbającą o piękno kobiecego ciała już od lat 80-tych, kiedy to wypuszczono na rynek modele Freestyle. Wprowadzenie butów Betwixt Mid z kolekcji jesień-zima 2012 stanowi kontynuację tej tradycji. Podstawowa wersja butów Betwixt Mid, zainspirowanych modą i technologią, dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Buty w kolorze czarnym wykonane są z delikatnej skóry licowej, natomiast buty w kolorze grafitowym z zamszu. Zamszowe buty Betwixt Mid są dodatkowo ocieplane wełną. Przy projektowaniu butów zastosowano technologię 3D Ultralite, dzięki czemu sneakersy charakteryzują się eleganckim, niskim profilem, a dodatkowo są niezwykle lekkie, uniwersalne i wygodne. Przy projektowaniu własnych wersji butów, ambasadorki bazowały na oryginalnych butach Betwixt, czerpiąc jednocześnie inspiracje ze swojego życia oraz osobistych doświadczeń. W rezultacie, limitowana kolekcja obejmuje pięć modeli butów, z których każdy charakteryzuje się unikalnym stylem.

1.     Olka Osadzińska – ilustratorka. Olka to młoda artystka z Polski, która pracowała nad różnymi krajowymi i międzynarodowymi projektami artystycznymi. Jej doświadczenie artystyczne obejmuje modę i styl życia, a także współpracę z wpływową stroną, Highsnobiety, dla której przygotowywała ilustracje. Po zorganizowaniu w 2009 roku w Warszawie pierwszych targów sztuki pod nazwą ‘The Art Yard Sale’, Olka została nominowana do nagrody Kobieta Roku 2010 w kategorii „Kreatywna w biznesie”.


Kariera Olki jako ilustratorki stanowiła inspirację dla jej projektu butów Betwixt. Artystka, chciała mieć pewność, że buty będą delikatne i kobiece, tak, aby wszystkie jej przyjaciółki chciały je nosić. Artystka opowiadając o swoim projekcie, powiedziała: „Jestem niezmiernie szczęśliwa, że jako płótno, mogłam wykorzystać tak wspaniały design. Uwielbiam delikatny i kobiecy kształt tych butów. Naprawdę czuję, że stworzyłyśmy coś wyjątkowego i pięknego. Projekt, od pierwszych pomysłów do ostatnich momentów produkcji, był czystą przyjemnością i zdecydowanie jednym z najprzyjemniejszych przedsięwzięć, jakie realizowałam.”

2.    Nneka – piosenkarka / autorka tekstów. Nneka to afro-niemiecka wokalistka, która po raz pierwszy zaprezentowała swój talent wokalny w wieku 19 lat. Wpływ na jej unikalną muzykę, często porównywaną do Lauryn Hill i Niny Simone, miało wychowanie w Nigerii oraz czas spędzony w Niemczech.


Projekt Nneki został zainspirowany jej spuścizną nigeryjską oraz podejściem etycznym. But został wykonany z przyjaznego dla środowiska włókna organicznego, pojawiający się na nim kolor niebieski symbolizuje swobodę i wolność kobiet. Wypowiadając się na temat swojego projektu, Nneka stwierdziła: „Uwielbiam tego buta, ponieważ jest on początkiem nowej podróży dla mnie i dla wszystkich ludzi, którym pomagam poprzez tę inicjatywę.”

3.    Melody Ehsani – projektantka. Urodziła się i wychowała w Los Angeles, Melody miała zrobić karierę jako prawniczka, ale pasja do projektowania zmieniła jej ścieżkę zawodową i była początkiem nowej, ekscytującej podróży. Motorem działania Melody jest pragnienie, by wszystkie kobiety były traktowane na równi, niezależnie od wyznawanych wartości czy stanu cywilnego. Ważne jest dla niej, aby wszystkie kobiety miały takie same szanse i mogły swobodnie wyrażać siebie.


But zaprojektowany przez Melody jest nie tylko wyrazisty, lecz ma także mocne przesłanie: „Chciałam, aby ludzie, którzy będą nosić te buty, czuli wsparcie i wiedzieli, że każdy ich krok jest ważny”. Detale z wężowej skóry dodają luksusu, a dzięki wymiennym sznurówkom z łatwością można zmienić wygląd buta. W rozmowie na temat współpracy, Melody powiedziała: „Praca z firmą Reebok jest jak marzenie. Mam szansę zaprojektować but dla prestiżowej marki przypominając jednocześnie o ważnych sprawach”

4.    Simone ‘Boss Lady’ Amelia – dziennikarka międzynarodowa i osobowość mediów online. Simone to twórczyni wiodącego sklepu internetowego, prowadzącego sprzedaż detaliczną mody ulicznej DrJays.com oraz współprowadząca cotygodniową audycję radiową DJ Green Lantern’s Invasion.


Kariera Simone rozpoczęła się w wieku 17 lat, kiedy jej wywiady z międzynarodowymi artystami, takimi jak Jennifer Lopez czy Beyonce, opublikowano w jej ojczystym kraju, Australii. Simone pojawia się na kanale MTV Australia, gdzie przekazuje wiadomości muzyczne, a także pracuje z młodymi kobietami za pośrednictwem swojego ruchu wzmacniającego pozycję kobiet „Team Boss Lady”. Simone ‘Boss Lady’ Amelia powiedziała: „Inspiracją dla zaprojektowanego przeze mnie buta jest moja ulubiona bohaterka kreskówek, Księżniczka Jasmine. W tej postaci widzę siebie: silna, pełna pasji kobieta pochodząca ze Środkowego Wschodu, dążąca do utrzymania równowagi pomiędzy przywiązaniem do tradycji, a szybko pędzącym, zwariowanym światem rozrywki i pop kultury, w którym egzystuję.”

5.    Amel Mainich alias Ugly Mely – blogerka.  Amel, zainspirowana kulturą undergroundową i uliczną, zaczęła tworzyć swojego bloga w 2009 roku. Będąc od wielu lat fanką marki Reebok, Amel była zachwycona, kiedy firma poprosiła ją o wzięcie udziału w akcji.


W swoim projekcie butów Betwixt Mid chciała odzwierciedlić czyste linie i proste kody marki Reebok. „Chciałam stworzyć coś bardzo prostego i przyjemnego w noszeniu, ale jednocześnie zachować poczucie kobiecości, bawiąc się jasnymi kolorami.”

Sneakersy będą dostępne w sprzedaży na świecie od lipca do listopada 2012 roku:
•    Betwixt x Olka od 1 lipca, cena detaliczna 429 PLN
•    Betwixt x Nneka od 1 sierpnia, cena detaliczna 399 PLN
•    Betwixt x Melody od 1 września, cena detaliczna 629 PLN
•    Betwixt x Simone od 1 października, cena detaliczna 429 PLN
•    Betwixt x Ugly Mely od 1 listopada, cena detaliczna 399 PLN

W Polsce but Betwixt x Olka Osadzińska pojawi się w sprzedaży od maja w sklepie WorldBox w CH Arkadia/Warszawa oraz w internecie na www.retrobox.pl

Od końca czerwca but będzie również dostępny w sklepach firmowych Reebok: Silesia City Center/Katowice oraz Pasaż Grunwaldzki/Wrocław oraz w sieci salonów sportowych Sizeer w całej Polsce.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza